W Sali Kongresowej Zamku Janów Podlaski publiczność usłyszy
Na widowni zadaszonego amfiteatru znajdzie się miejsce dla honorowego obywatela Białej Podlaskiej. Na jednej z ławek zostanie umieszczony pomnik wybitnego krytyka muzycznego Bogusława Kaczyńskiego. Fundusze na jego budowę zbierze społeczny komitet.
– Wkrótce wystartuje remont bialskiego amfiteatru. Nie ma lepszego miejsca na upamiętnienie Bogusława Kaczyńskiego. Na jednej z ławek, między ludźmi zasiądzie wybitny bialczanin – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.
Autorem pomnika najprawdopodobniej zostanie Stanisław Milewski. Pieniądze zostaną zebrane w zbiórce społecznej. Na czele komitetu stanie miejski radny Kamil Paszkowski. – Będą to nie tylko cegiełki, ale także zbiórka publiczna. Chcemy wystartować podczas Dni Białej Podlaskiej – podkreśla.
Pomnik będzie częścią odremontowanego i zadaszonego amfiteatru. Koszt inwestycji to 3,5 mln zł. – Kompletujemy dokumentacje techniczną. Planujemy, aby do września 2018 roku obiekt był już zadaszony – zaznacza zastępca prezydenta Adam Chodziński.
W społecznym komitecie budowy pomnika Bogusława Kaczyńskiego, oprócz prezydenta Stefaniuka do tej pory zgodzili się zasiadać: Adam Chodziński, Kamil Paszkowski, senator Grzegorz Bierecki, Witold Matulka, Waldemar Robak, Waldemar Mazur, Piotr Karwowski, Jarosław Michaluk, Karol Sudewicz, Mariusz Orzełowski, Zbigniew Kapela, Roman Pieńkowski, Mieczysław Skalimowski oraz Marek Jędrych.
Informujemy, że 2 stycznia 2026 r. (piątek) Urząd Miasta Biała Podlaska będzie czynny do godziny 13.00.
"Przepis na udanego sylwestra? Nie ma jednego: dla jednych to wielkie wyjście, dla innych – spokojny wieczór w domowym zaciszu. W każdych okolicznościach warto zadbać o kilka szczegółów, które mogą oszczędzić rozczarowań, stresu… i pieniędzy" - wypowiedź Jagody Kruszewskiej, Departament Komunikacji UOKiK Gdy przygotowania ruszają pełną parą…
Informujemy, iż w dniu 31.12.2025 r. (środa) w godzinach 14.30 - 15.30 w kasach Urzędu Miasta będą przyjmowane tylko płatności bezgotówkowe. Za utrudnienia przepraszamy!





