Aktualności
Zgłoś swój projekt do programu rewitalizacji!
2017-03-24
Zakończył się cykl spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami w ramach opracowywania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2025. Celem spotkań było wypracowanie kierunków działań rewitalizacyjnych i propozycji konkretnych zadań. Do 24 kwietnia można zgłaszać planowane przedsięwzięcia rewitalizacyjne. W tym celu warto również zajrzeć na stronę www. rewitalizacja.bialapodlaska.pl.

Uczestnicy spotkań w urzędzie miasta i bialskich szkołach wskazali problemy występujące na obszarze rewitalizacji oraz dyskutowali o działaniach, jakie należy podjąć, aby wyprowadzić obszar rewitalizacji z kryzysu. Pojawiły się pierwsze pomysły na projekty i przedsięwzięcia rewitalizacyjne.

Wszyscy zainteresowani procesem rewitalizacji (m.in.: organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, właściciele i zarządcy nieruchomości, parafie, instytucje samorządowe i państwowe) mogą aktywnie współtworzyć Gminny Programu Rewitalizacji.

Wydział polityki gospodarczej, rozwoju i promocji urzędu miasta czeka na pomysły, które można realizować na obszarze rewitalizacji i tym samym czynnie włączyć się w proces ożywienia tego obszaru. Celem proponowanych przedsięwzięć powinna być eliminacja lub ograniczenie negatywnych zjawisk, zdiagnozowanych na obszarze rewitalizacji.

Zachęcamy do zgłaszania planowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych w formie krótkiego opisu projektu lub przedsięwzięcia rewitalizacyjnego. Nabór trwa do 24 kwietnia.

POLECAMY TAKŻE: zgłoś swój pomysł do programu rewitalizacji!
Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.