Aktualności
Zgłoś swój projekt do programu rewitalizacji!
2017-03-24
Zakończył się cykl spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami w ramach opracowywania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2025. Celem spotkań było wypracowanie kierunków działań rewitalizacyjnych i propozycji konkretnych zadań. Do 24 kwietnia można zgłaszać planowane przedsięwzięcia rewitalizacyjne. W tym celu warto również zajrzeć na stronę www. rewitalizacja.bialapodlaska.pl.

Uczestnicy spotkań w urzędzie miasta i bialskich szkołach wskazali problemy występujące na obszarze rewitalizacji oraz dyskutowali o działaniach, jakie należy podjąć, aby wyprowadzić obszar rewitalizacji z kryzysu. Pojawiły się pierwsze pomysły na projekty i przedsięwzięcia rewitalizacyjne.

Wszyscy zainteresowani procesem rewitalizacji (m.in.: organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, właściciele i zarządcy nieruchomości, parafie, instytucje samorządowe i państwowe) mogą aktywnie współtworzyć Gminny Programu Rewitalizacji.

Wydział polityki gospodarczej, rozwoju i promocji urzędu miasta czeka na pomysły, które można realizować na obszarze rewitalizacji i tym samym czynnie włączyć się w proces ożywienia tego obszaru. Celem proponowanych przedsięwzięć powinna być eliminacja lub ograniczenie negatywnych zjawisk, zdiagnozowanych na obszarze rewitalizacji.

Zachęcamy do zgłaszania planowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych w formie krótkiego opisu projektu lub przedsięwzięcia rewitalizacyjnego. Nabór trwa do 24 kwietnia.

POLECAMY TAKŻE: zgłoś swój pomysł do programu rewitalizacji!
Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Komunikat - rusza sprzedaż węgla
2022-12-16

Ze względu na procedury i limity narzucone przez spółkę PGE Paliwa spółka PEC rozpoczyna we wtorek dystrybucję węgla. Cena za 1 tonę węgla: 1800 zł (brutto).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.