Aktualności
Miasto świeci przykładem. Biała Podlaska pierwsza w podatkowym rankingu Wspólnoty. Mamy najniższe podatki w Polsce!
2017-01-24
To właśnie według pisma samorządu terytorialnego nasze miasto zajęło pierwsze miejsce w rankingu polityki podatkowej. Biała Podlaska uzyskała najlepszy wynik spośród samorządów przyznających największe ulgi podatkowe dla swoich mieszkańców. To zasługa m.in. obniżenia podatku od środków transportowych.

Prezydent Dariusz Stefaniuk obiecał niższy podatek już w kampanii wyborczej. Dzięki temu miasto może pochwalić się najniższymi stawkami w całym kraju. Doceniła to redakcja pisma Wspólnota, która w swoim rankingu miast na prawach powiatu przyznała Białej wskaźnik 84,08 proc., co oznacza że mieszkańcy płacą aż o 16 proc. niższe podatki, niż gdyby naliczono je bez żadnych ulg. To najlepszy wynik w Polsce!

POLECAMY TAKŻE: ZOBACZ PEŁNY RANKING

W rankingu dopiero 10. miejsce zajął Lublin, 9. Zamość, a na drugiej lokacie uplasował się Chełm. Co ciekawe, Biała Podlaska ze swoim wskaźnikiem wygrałaby również wśród miast wojewódzkich. Ranking opracowali ekonomiści - prof. Paweł Swianiewicz i dr Julita Łukomska, którzy porównali kwotę zebraną z podatków do tej, którą mogłyby zebrać samorządy, nie stosując żadnych zwolnień i umorzeń.
Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców