Aktualności
Harcerze podczas ferii zwiedzali Zduńską Wolę i Łódź
2017-01-23
Akcja zimowa harcerzy z drużyn ZHP w Białej Podlaskiej upłynęła w tym roku pod znakiem zajęć związanych z bohaterami filmów animowanych. Druhny i druhowie od 16 do 21 stycznia zorganizowali zimowisko w Zduńskiej Woli pod nazwą „Miś Uszatek zaprasza…”.

Uczestnicy poznawali ciekawy świat postaci z dobranocek, ucząc się współpracy, empatii, aktywności społecznej. W wyjeździe wzięło udział ponad czterdzieści osób z Białej Podlaskiej, Łukowa i Starych Kobiałek. Podczas wyjazdu nie zabrakło warsztatów szycia, kulinarnych i tanecznych.

Harcerze wzięli też udział w grach i konkursach oraz mieli okazję do zwiedzenia Łodzi, w tym muzeum animacjia Se-ma-for. Poszukiwali także wiadomości o mieście i osobach z nim związanych, na przykład Julianie Tuwimie, Władysławie Reymoncie czy Janie Karskim. W szczególny sposób zajęli się biografią urodzonego w Zduńskiej Woli św. Maksymiliana Kolbego.

W programie udało się połączyć fantastyczny świat bajek ze zdobywaniem wiedzy historycznej i kształtowaniem umiejętności społecznych. Zimowisko zorganizowała kadra instruktorska Hufca ZHP Łuków, pracująca jako wolontariusze.

W skład komendy wchodzili: phm. Anna Maksymowicz – komendantka, pwd. Marta Pomorska i hm. Michał Mojski – zastępcy, pwd. Magdalena Czerska-Sadło – kwatermistrzyni, Michał Kasperuk – oboźny oraz Anna Daniłko i Elżbieta Mirończuk, odpowiedzialne za program.
Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.