uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...
Ćwierć wieku z Orkiestrą! Wielka pomoc ponownie dla dzieci i seniorów
2017-01-12
Już po raz 25. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 15 stycznia m.in. na ulicach Białej Podlaskiej pojawią się wolontariusze z identyfikatorami i puszkami. Łącznie w całym powiecie bialskim będzie ich 450. Kulminacja bialskiej zbiórki odbędzie się jak zwykle na Placu Wolności.
Na scenie zagrają m.in. Mariall, Koniec Listopada i Mocny Full. Nie zabraknie też pokazów medycznych, a swoje talenty zaprezentują tancerze. Wyjątkową i oryginalną formę pokazu przygotował Bialskich Klub Morsa, którego członkowie zanurzą się w basenie z zimną wodą i nauczą sztuki morsowania.
Na Placu nie zabraknie grochówki dla wszystkich uczestników wydarzenia. Ciepły posiłek mają zapewniony także wszyscy wolontariusze, którzy ponadto będą mogli tego dnia bezpłatnie korzystać z miejskiej komunikacji. Na koniec rozliczą się z zebranych datków w banku Pekao SA.
Od lat szefem bialskiego sztabu jest Riad Haidar – ordynator neonatologii bialskiego szpitala. To właśnie jego oddział nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a nadawał je Jurek Owsiak we własnej osobie. Bialska placówka otrzymała już od Orkiestry sprzęt o wartości ponad 4 mln zł.
Finał na Placu Wolności rozpocznie się o godzinie 17.00. Imprezę zwieńczą sztuczne ognie, czyli tradycyjne tzw. światełko do nieba, wysłane ok. godz. 20.00. W tym roku Orkiestra zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W ubiegłym roku bialskiemu sztabowi udało się zebrać 125 tys. zł.
Na scenie zagrają m.in. Mariall, Koniec Listopada i Mocny Full. Nie zabraknie też pokazów medycznych, a swoje talenty zaprezentują tancerze. Wyjątkową i oryginalną formę pokazu przygotował Bialskich Klub Morsa, którego członkowie zanurzą się w basenie z zimną wodą i nauczą sztuki morsowania.
Na Placu nie zabraknie grochówki dla wszystkich uczestników wydarzenia. Ciepły posiłek mają zapewniony także wszyscy wolontariusze, którzy ponadto będą mogli tego dnia bezpłatnie korzystać z miejskiej komunikacji. Na koniec rozliczą się z zebranych datków w banku Pekao SA.
Od lat szefem bialskiego sztabu jest Riad Haidar – ordynator neonatologii bialskiego szpitala. To właśnie jego oddział nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a nadawał je Jurek Owsiak we własnej osobie. Bialska placówka otrzymała już od Orkiestry sprzęt o wartości ponad 4 mln zł.
Finał na Placu Wolności rozpocznie się o godzinie 17.00. Imprezę zwieńczą sztuczne ognie, czyli tradycyjne tzw. światełko do nieba, wysłane ok. godz. 20.00. W tym roku Orkiestra zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W ubiegłym roku bialskiemu sztabowi udało się zebrać 125 tys. zł.
Pozostałe artykuły
Stowarzyszenie Koło Bialczan zorganizowało walne zgromadzenie członków, podczas którego dokonano wyboru zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa organizacji nadal będzie sprawować...
Młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury (BCK24), zanotowały kolejną serię spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Lilianna i Zuzanna Rudzkie, tworzące pod okiem instruktorki Lilli Wielgan-Michaluk, szturmem zdobywają uznanie w świecie filmu niezależnego i animacji. Ich najnowsze dzieło – film animowany „W krainie Marii Prymaczenko”





