Aktualności

Historyczna chwila dla miasta. Mamy podstrefę ekonomiczną (WIDEO)
2016-12-30
To już fakt! Biała Podlaska ma podstrefę ekonomiczną. Taką decyzję osobiście podjęła premier Beta Szydło. Na 96 hektarach lotniska będzie można inwestować na preferencyjnych warunkach. Dzięki temu powstaną nowe miejsca pracy. Oficjalne otwarcie podstrefy zaplanowano na 10 stycznia. Wtedy też poznamy więcej szczegółów dotyczących dalszych prac oraz ulg, jakie mogą uzyskać przedsiębiorcy.

– To fantastyczna wiadomość, na którą długo czekaliśmy. W ten projekt włożyliśmy wiele pracy. Mam nadzieję, że wkrótce powstanie tam ponad tysiąc miejsc pracy. Aktualnie pracujemy nad uzbrojeniem tych działek. Już możemy sprzedawać je przedsiębiorcom na preferencyjnych warunkach. Planujemy także dużą kampanię informacyjną, aby w naszym mieście pojawili się inwestorzy – z dumą podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.


Biała Podlaska została włączona do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Grunty inwestycyjne znajdują się na działkach miejskich oraz Agencji Mienia Wojskowego.

Pozostałe artykuły

Spotkanie świąteczne u Wojewody Lubelskiego Krzysztofa Komorskiego było okazją nie tylko do złożenia okolicznościowych życzeń, ale także do podsumowania dotychczasowych działań. Podczas wydarzenia...

W klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili uczestników wczorajszego spotkania w Bursie Szkolnej w Białej Podlaskiej uczniowie oraz zaproszeni goście.

  Konsekwentnie rozwijamy szkolnictwo zawodowe w naszym mieście, dbając o kompetencje młodych ludzi i ich pewny start na rynku pracy. W ramach projektu „Wdrożenie programów rozwojowych szkół prowadzących kształcenie zawodowe w MOF Biała Podlaska”, realizowanego z udziałem środków Unii Europejskiej, uczniowie i nauczyciele zdobywają cenne kwalifikacje. Możliwości dla uczniów:

Wigilia w PCK Spotkanie wigilijne w PCK Biała Podlaska i Klubie Seniora Czas wywołało najmilsze uczucia i wprowadziło świąteczny klimat.

W niedzielę 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PROSTA, którego misją jest niesienie wszechstronnej pomocy osobom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom. W świątecznej atmosferze uczestnicy dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie celebrowali nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Życzenia złożyli: Krystyna Litwiniuk

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.