Aktualności
Biała Podlaska oficjalnie pierwszym miastem, które skorzysta z programu Mieszkanie Plus (WIDEO)
2016-12-12
Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych uroczyste podpisanie pierwszej umowy inwestycyjnej w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Podpis pod dokumentem złożyła m.in. Bernadeta Puczka, prezes bialskiego ZGL oraz Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej, która jako pierwsze miasto w Polsce wybuduje mieszkania czynszowe na preferencyjnych warunkach.

- Cieszę się, że tak szybko doszliśmy od intencji do realizacji inwestycji. Działka na której powstaną mieszkania jest w centrum nowopowstającego osiedla, uzbrojona w niezbędne media. Zachęcamy inne samorządy do włączenia się do programu – mówił w Warszawie bialski włodarz, opowiadając jednocześnie o potencjale Białej Podlaskiej i udanej współpracy z rządem.

POLECAMY TAKŻE: zobacz materiał w TVP

Oprócz przedstawicieli miasta umowę inwestycyjną podpisał Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości, spółki realizującej program. Aktu dokonano w ramach ogólnopolskiej konferencji "Mieszkanie plus w samorządach. Od intencji do inwestycji", na której o rządowym programie opowiadał wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

Niedawno ruszył przetarg na wykonanie inwestycji w Białej Podlaskiej. Jego wyniki poznamy w ciągu najbliższych tygodni. Już teraz wiadomo, że w nowych mieszkaniach znajdzie się miejsce dla około 180 rodzin. Mieszkania czynszowe na preferencyjnych warunkach powstaną na wskazanej przez miasto działce o wielkości 2,1 ha. Chodzi o teren przy ul. Jana II Kazimierza i Jana III Sobieskiego.

Pozostałe artykuły

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi
2023-05-15

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych...

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Dance Academy Studio zdobyło 83 medale na X Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Bielsku Podlaskim
2023-04-24

83 cennych medali przywieźli tancerze Dance Academy Studio z X Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 23 kwietnia w Bielsku Podlaskim.

Rozdajemy flagi w Urzędzie Miasta
2023-04-24

Wraz z prezydentem Michałem Litwiniukiem zachęcamy do wywieszenia flagi podczas majowych świąt i zademonstrowania w ten sposób naszego patriotyzmu oraz przywiązania do symboli narodowych. Flagi będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. w godzinach 7.30 – 15.30.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców