Aktualności
Biała Podlaska oficjalnie pierwszym miastem, które skorzysta z programu Mieszkanie Plus (WIDEO)
2016-12-12
Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych uroczyste podpisanie pierwszej umowy inwestycyjnej w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Podpis pod dokumentem złożyła m.in. Bernadeta Puczka, prezes bialskiego ZGL oraz Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej, która jako pierwsze miasto w Polsce wybuduje mieszkania czynszowe na preferencyjnych warunkach.

- Cieszę się, że tak szybko doszliśmy od intencji do realizacji inwestycji. Działka na której powstaną mieszkania jest w centrum nowopowstającego osiedla, uzbrojona w niezbędne media. Zachęcamy inne samorządy do włączenia się do programu – mówił w Warszawie bialski włodarz, opowiadając jednocześnie o potencjale Białej Podlaskiej i udanej współpracy z rządem.

POLECAMY TAKŻE: zobacz materiał w TVP

Oprócz przedstawicieli miasta umowę inwestycyjną podpisał Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości, spółki realizującej program. Aktu dokonano w ramach ogólnopolskiej konferencji "Mieszkanie plus w samorządach. Od intencji do inwestycji", na której o rządowym programie opowiadał wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

Niedawno ruszył przetarg na wykonanie inwestycji w Białej Podlaskiej. Jego wyniki poznamy w ciągu najbliższych tygodni. Już teraz wiadomo, że w nowych mieszkaniach znajdzie się miejsce dla około 180 rodzin. Mieszkania czynszowe na preferencyjnych warunkach powstaną na wskazanej przez miasto działce o wielkości 2,1 ha. Chodzi o teren przy ul. Jana II Kazimierza i Jana III Sobieskiego.

Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Komunikat - rusza sprzedaż węgla
2022-12-16

Ze względu na procedury i limity narzucone przez spółkę PGE Paliwa spółka PEC rozpoczyna we wtorek dystrybucję węgla. Cena za 1 tonę węgla: 1800 zł (brutto).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.