Aktualności
Biała Podlaska oficjalnie pierwszym miastem, które skorzysta z programu Mieszkanie Plus (WIDEO)
2016-12-12
Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych uroczyste podpisanie pierwszej umowy inwestycyjnej w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Podpis pod dokumentem złożyła m.in. Bernadeta Puczka, prezes bialskiego ZGL oraz Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej, która jako pierwsze miasto w Polsce wybuduje mieszkania czynszowe na preferencyjnych warunkach.

- Cieszę się, że tak szybko doszliśmy od intencji do realizacji inwestycji. Działka na której powstaną mieszkania jest w centrum nowopowstającego osiedla, uzbrojona w niezbędne media. Zachęcamy inne samorządy do włączenia się do programu – mówił w Warszawie bialski włodarz, opowiadając jednocześnie o potencjale Białej Podlaskiej i udanej współpracy z rządem.

POLECAMY TAKŻE: zobacz materiał w TVP

Oprócz przedstawicieli miasta umowę inwestycyjną podpisał Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości, spółki realizującej program. Aktu dokonano w ramach ogólnopolskiej konferencji "Mieszkanie plus w samorządach. Od intencji do inwestycji", na której o rządowym programie opowiadał wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

Niedawno ruszył przetarg na wykonanie inwestycji w Białej Podlaskiej. Jego wyniki poznamy w ciągu najbliższych tygodni. Już teraz wiadomo, że w nowych mieszkaniach znajdzie się miejsce dla około 180 rodzin. Mieszkania czynszowe na preferencyjnych warunkach powstaną na wskazanej przez miasto działce o wielkości 2,1 ha. Chodzi o teren przy ul. Jana II Kazimierza i Jana III Sobieskiego.

Pozostałe artykuły

Seniorzy świętowali Dzień Matki
2024-05-23

Dzień Matki coraz bliżej a bialscy seniorzy już świętowali ten szczególny dzień. Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Białej Podlaskiej, podczas spotkania integracyjnego podziękowali mamom oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Apasjonata pod kierownictwem Waldemara Mazura.

W II LO im. Emilii Plater została otwarta nowa strzelnica łucznicza
2024-05-23

Obiekt powstał przy wsparciu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, a jego inicjatorami byli: Pan Marek Romaniuk oraz Pan Marcin Mincewicz.

Projekt edukacyjny "Turniej Szkół 2024"
2024-05-22

Turniej Szkół to wspaniała inicjatywa umożliwiająca uczniom integrację i zaprezentowanie swoich umiejętności.

Dni Białej Podlaskiej
2024-05-22

Dni Białej Podlaskiej to moc muzycznych i sportowych atrakcji!!

Ogród sensoryczny oficjalnie otwarty
2024-05-22

Przy Przedszkolu Samorządowym nr 15 otwarty został ogród sensoryczny. Realizacja nastąpiła w ramach Budżetu Obywatelskiego, a autorem projektu była Pani Agnieszka Osipiuk.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.