Aktualności
Miasto będzie miało murawę z prawdziwego zdarzenia. Wiosną powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią (WIDEO)
2016-11-24
W przyszłym tygodniu dowiemy się jaka firma zrealizuje dużą inwestycję pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, które powstanie na miejscu dotychczasowego boiska treningowego za stadionem MKS Podlasie. Z zalet nowej murawy będziemy korzystać prawdopodobnie już wiosną.

Pierwszy etap inwestycji zostanie dofinansowany w połowie ze środków ministerialnych, natomiast całość budowy pochłonie 2 mln zł. Chodzi o boisko pełnowymiarowe o rozmiarach 105 na 60 m z piłkochwytami i odpowiednim oświetleniem oraz odwodnieniem. Budowa treningowej murawy to tylko początek inwestycji, dzięki którym w niedalekiej przyszłości zostanie odnowiony stadion piłkarski. 

- Jesteśmy chyba ostatnim miastem w regionie, które nie posiada tego typu murawy. Boisko będzie służyło przede wszystkim bialskim klubom: MKS Podlasie, piłkarska drużyna kobiet, grająca w Ekstralidze oraz zespół TOP-54. Do tej pory musieli wyjeżdżać na treningi w okresie zimowym do sąsiednich miejscowości, a najbliższe tego typu murawy znajdują się w Siedlcach, Zambrowie czy Puławach – wyjaśniał decyzję o podjęciu inwestycji prezydent Adam Chodziński.

Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Komunikat - rusza sprzedaż węgla
2022-12-16

Ze względu na procedury i limity narzucone przez spółkę PGE Paliwa spółka PEC rozpoczyna we wtorek dystrybucję węgla. Cena za 1 tonę węgla: 1800 zł (brutto).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.