W najbliższych dniach nastąpi wdrożenie usługi ePłatności w aplikacji mObywatel oraz na portalu mobywatel.gov.pl dla Urzędu Miasta Biała Podlaska.
– Cieszę się, że wspólnie z nadleśniczym Tomaszem Byliną możemy gościć w naszym mieście dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Mamy z jego strony dużą przychylność i życzliwość co do koncepcji budowy ośrodka w Białej Podlaskiej, który będzie służył wszystkim mieszkańcom naszego regionu i przyjezdnym. Rozumiemy potrzebę rozwoju rekreacji i wypoczynku – mówił prezydent Stefaniuk.
Spotkanie było doskonałą okazją do zwiedzenia terenów nad Klukówką, gdzie miałby powstać Ośrodek Edukacji Przyrodniczej. Dzięki przychylności dyrekcji Lasów Państwowych jest szansa na pozyskanie niezbędnych nieruchomości bez ponoszenia przez miasto dodatkowych nakładów finansowych. Projekt o szacowanej wartości 7 mln zł mógłby także liczyć na dofinansowanie ze środków unijnych w ramach programu marszałka województwa lubelskiego. Planuje się realizację inwestycji w ciągu najbliższych 3 lat.
– Prezydent Białej Podlaskiej jest osobą energiczną, pełną perspektywicznych pomysłów. Jesteśmy otwarci na współpracę i chcemy podjąć wspólne wyzwanie – dla dobra lokalnej społeczności. Skorzystamy z możliwości zamiany gruntów, uzyskując tereny leśne, należące obecnie do miasta Biała Podlaska. Jest ogromna szansa, że realizacja tego projektu zakończy się powodzeniem. Cieszymy się, że będziemy mieli swój udział w budowie tego kompleksu – tłumaczył dyrektor Jerzy Sądel.
Koncepcja zagospodarowania terenów jest przygotowywana przy współpracy ze studentami bialskiej PSW, którzy stworzyli teoretyczny zarys projektu pod kierunkiem dr Katarzyny Świerszczewskiej-Pietras. Studentki III roku gospodarki przestrzennej w swojej wizji charakteryzują wygląd Ośrodka Edukacji Przyrodniczej na terenach dawnych stawów hodowlanych.
Paulina Milczarska, Emilia Wasilewska, Dominika Żuk i Kinga Bagłaj precyzują m.in. kwestię dróg dojazdowych oraz charakterystyczne elementy Ośrodka: ścieżkę edukacyjną, wieże widokowe, pieszo-rowerowy szlak, a nawet multimedia, takie jak urządzenia imitujące odgłosy zwierząt. W strefie rekreacyjno-sportowej zaplanowano także siłownię czy boisko do siatkówki.
W projekcie przygotowanym przez studentki znalazło się też miejsce na pawilon wystawowy i gastronomiczny oraz plac zabaw. Bezpośrednio przy plaży miałby zostać zlokalizowany park linowy, a w środkowej części stawów wyciąg wakeboardingowy oraz spływ tratwami. Według koncepcji byłaby także szansa przywrócenia niektórym stawom ich pierwotnej funkcji.

W sobotę 28 czerwca w Parku Radziwiłłowskim odbyło się zachwycające widowisko „Noc Świętojańska” Teatru Słowa. Spektakl cudownie oddał czar tego czasu, gdy kwiat paproci...
Prawie pół tysiąca uczniów naszych szkół zdało przed wakacjami egzamin na karty rowerowe. Młodzież z SP 2, SP 3, SP 4 i SP 9 zna zasady bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem i daje fantastyczny przykład innym.
Przyszedł upragniony czas wakacje, uczniowie zakończyli naukę i pożagnali się na czas lipca i sierpnia ze szkolnymi murami. Życzenia udanych wakacji złożył w SP nr 2, SP nr 9 oraz ZSZ nr 1 prezydent...
W sobotni poranek 28 czerwca z niemal 150 uczestnikami wystartował jubileuszowy 15 już Rajd im. Józefa Ignacego Kraszewskiego do Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w...