Aktualności

Uczniowie zaimponowali wiedzą o patronach w międzyszkolnym konkursie
2016-06-08
4 czerwca w bialskim Amfiteatrze odbył się finał konkursu Nasi patroni. Uczniowie bialskich szkół: gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, popisywali się znajomością biografii Józefa Piłsudskiego i Adama Mickiewicza. Finałowe zespoły otrzymały nagrody prezydenta Dariusza Stefaniuka o łącznej wartości 4,4 tys. zł.

Najlepiej zaprezentowali się uczniowie II LO im. E. Plater, którzy otrzymali nagrodę w wysokości 2 tys. zł. Tuż za nimi uplasowało się Gimnazjum nr 6, a w pierwszej trójce znalazł się jeszcze ZSZ nr 2. Stawkę zamknęło Gimnazjum nr 3. Pomysł konkursu będzie rozwijany i powielany w przyszłości. W przyszłym roku szkolnym uczniowie będą szlifować wiedzę o kolejnych patronach: Stanisławie Staszicu i Cyprianie Kamilu Norwidzie.

Drużyny które popisały się imponującą wiedzą wystąpiły w składach:

II LO - Gabriela Kobylińska, Łukasz Chudek, Agnieszka Czebreszuk, Piotr Szymuła.
PG 6 – Aleksandra Zalewska, Agnieszka Hermaniuk, Bartosz Sosnowski, Mateusz Boczyło.
ZSZ nr 2 – Paweł Zaciura, Rafał Sokołowski, Michał Bańkowski, Konrad Owczarek.
PG 3 – Weronika Brodacka, Dominika Dźwinel, Karolina Jankowska, Tur Karolina.
Pozostałe artykuły

Fantastyczną i inspirującą lekcję historii bialskiego lotnictwa przygotowali uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 panowie piloci Jerzy Trudzik i Franciszek Ostrowski ze Stowarzyszenia Seniorów...

W hali IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej rozegrano Finał Miasta w Koszykówce Dziewcząt – Licealiada

Z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn bialski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował wyjątkowe spotkanie integracyjne. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Michała Litwiniuka

Miniony weekend przyniósł mieszkańcom Białej Podlaskiej dawkę wielkich emocji na boiskach i halach sportowych. Bialscy zawodnicy w różnych dyscyplinach zaprezentowali wysoką formę, walcząc o ligowe punkty i turniejowe trofea. Zwycięstwo szczypiornistów

Bialscy artyści wystąpili dla mieszkanek miasta w wyjątkowym koncercie z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie pod tytułem „Męskim głosem o kobietach”

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.