Aktualności
Bialczanie czekali na te drogi kilkadziesiąt lat. Dobiega końca budowa nawierzchni na ulicy Górnej i Kruczej
2016-04-15
Bialskie inwestycje drogowe to jedne z najdroższych miejskich przedsięwzięć. Tylko budowa tych dwóch nawierzchni pochłonie z budżetu 1 mln zł. Prace na obydwu odcinkach przebiegają sprawnie i do końca miesiąca powinny zostać zakończone. Mieszkańcy będą mogli się cieszyć wygodnymi nawierzchniami, na które czekają kilkadziesiąt lat.

Inwestycja na ulicy Górnej przebiega na odcinku od skrzyżowania z ul. Podleśną do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury wraz z budową kanalizacji deszczowej. Dotychczasowe prace przebiegają bez zarzutu, ułożono m.in. cały odcinek kanalizacji deszczowej, niemal w całości wykonano także roboty drogowe. Do sfinalizowania inwestycji pozostało jedynie zakończenie podbudowy z kruszywa łamanego, przebudowa skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury i wykonanie warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej na całym odcinku.

Bez komplikacji przebiega także budowa ulicy Kruczej, która dotyczy odcinka od skrzyżowania z ul. Podleśną do skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia, wraz ze skrzyżowaniami z ulicami bocznymi i odwodnieniem. Wykonano już kanalizację deszczową i roboty ziemne, włącznie z krawężnikami. Niedługo zostaną położone ostatnie warstwy nawierzchni, podbudowa oraz warstwa wiążąca i ścieralna asfaltu.

Warto jednocześnie przypomnieć wszystkim mieszkańcom obydwu ulic, że istnieje możliwość budowy zjazdów do swoich posesji. Budowa lub przebudowa należy do właściciela lub użytkownika nieruchomości po uzyskaniu zezwolenia. Procedura polega na złożeniu wniosku do wydziału dróg i komunikacji z dołączoną mapą (można ją kupić w referacie geodezji) na której zaznaczona jest lokalizacja zajazdu oraz podstawowe parametry techniczne.
Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.