Aktualności
O bialskiej szkole piszą w prestiżowym magazynie muzycznym
2016-03-22
W ogólnopolskim dwumiesięczniku Twoja Muza opublikowano tekst, poświęcony warsztatom gitarowym w bialskiej szkole muzycznej. W artykule pojawiło się także wspomnienie listopadowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy oraz wskazanie na piękne tradycje muzyczne miasta, z którego pochodzi obecny dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej oraz zmarły niedawno Bogusław Kaczyński.

W radzie programowej magazynu dedykowanego przede wszystkim muzyce klasycznej oraz edukacji muzycznej, znajdują się tak wybitne postaci jak wspomniany już maestro Jacek Kaspszyk, dyrygent Jerzy Maksymiuk oraz Włodzimierz Nahorny. Artykuł odnosi się do gitarowych seminariów, które odbyły się w listopadzie w szkole muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej. Zajęcia z wybitnymi autorytetami w dziedzinie polskiej gitarystyki zrealizowano już po raz piętnasty, w dodatku z rekordową liczbą uczestników z całego kraju.

- Sprawiło mi wielką przyjemność, że mogłem słuchać i zachwycać się tak wybornym wykonaniem utworów z okresu mojej młodości, którego mógłby pozazdrościć zespół zawodowych muzyków – mówił w listopadzie z wielkim uznaniem dla uczniów prezydent Dariusz Stefaniuk.

Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.