Aktualności
Uwaga rodzice i uczniowie. Ruszyła rekrutacja do podstawówek i gimnazjów!
2016-03-17
Od 15 marca można składać wnioski i zgłoszenia o przyjęcie do szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rekrutacji będą podlegać jedynie uczniowie, którzy nie zamieszkują w obwodzie swojej szkoły. Pozostali będą przyjmowani na podstawie zgłoszenia. Ostateczne listy przyjętych kandydatów poznamy 15 lipca.

Do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2016/2017 będą przyjmowane dzieci siedmioletnie i sześcioletnie (zgodnie z wolą rodziców). Rekrutacji nie muszą podlegać uczniowie zamieszkali w obrębie obwodu szkoły. Dziecko ma zapewnione miejsce w klasie pierwszej w szkole obwodowej, ale nie musi z niego skorzystać i może starać się o przyjęcie do innej, pod warunkiem że dysponuje ona wolnymi miejscami.

Podobnie jest w przypadku gimnazjów, gdzie rekrutacja do pierwszych klas obejmuje nabór do oddziałów: ogólnych, sportowych i integracyjnych. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do dowolnie wybranych trzech szkół. Placówka wskazana na pierwszym miejscu będzie szkołą pierwszego wyboru i właśnie do niej rodzice składają odpowiedni wniosek.

POLECAMY TAKŻE: pobierz wnioski i sprawdź zasady rekrutacji!
Pozostałe artykuły

Podsumowanie roku szkolnego w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina
2024-06-20

Uczniowie i kadra Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej podsumowali dziś dokonania z minionego roku szkolnego.

Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie
2024-06-20

Za nami Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie, ścieżce akrobatycznej i podwójnej mini trampolinie.

Podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel"
2024-06-20

Przyszedł czas na podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel". Pod czujnym okiem pani Lilli Wielgan-Michaluk powstają tam niesamowite dzieła.

Spotkanie autorskie z Gabrielem Oleszką pt. "Opowieści z morza i Pomorza"
2024-06-19

W Miejskiej Bibliotece Publicznej gościł dziś emerytowany kapitan żeglugi wielkiej Gabriel Oleszek.

Utrudnienia na ul. Średniej
2024-06-19

Informujemy, że w związku z przebudową ul. Średniej w Białej Podlaskiej od dnia 20 czerwca 2024 r. do 10 lutego 2025 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.