Aktualności
W sobotę wyłączmy światło na godzinę. W trosce o Planetę i wilki
2016-03-16
W najbliższą sobotę po raz kolejny odbędzie się akcja Godzina dla Ziemi. W tym roku przedsięwzięcie organizowane przez polski oddział WWF będzie polegało nie tylko na symbolicznym gaszeniu światła ale również zasygnalizowaniu ochrony wilków. Akcja organizowana jest na świecie po raz dziewiąty. Polska dołączyła do kampanii rok później.

Godzina Dla Ziemi to ogólnoświatowa akcja, która zachęca do wyłączenia świateł oraz urządzeń elektrycznych na godzinę. Z roku na rok do przedsięwzięcia dołącza coraz więcej instytucji. W Warszawie zgaśnie m.in. świetlna dekoracja Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Narodowego, ale swoją iluminację na godzinę straci także m.in. Wieża Eiffla. Akcję można wesprzeć wyłączając światło w sobotę 19 marca o godz. 20.30. 

Tegoroczna edycja wydarzenia przy okazji będzie wspierała inicjatywę w obronie wilków. Organizatorzy akcji podkreślają, że ostatnio nasiliło się ryzyko przywrócenia polowań na te szlachetne zwierzęta. Kampania ma przede wszystkim zebrać duże grono przeciwników tego rozwiązania. W Polsce obecnie żyje 1000 wilków, głównie na wschodzie kraju ale były momenty, kiedy ich populacja zmalała jedynie do 100.
Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.