Aktualności
W sobotę wyłączmy światło na godzinę. W trosce o Planetę i wilki
2016-03-16
W najbliższą sobotę po raz kolejny odbędzie się akcja Godzina dla Ziemi. W tym roku przedsięwzięcie organizowane przez polski oddział WWF będzie polegało nie tylko na symbolicznym gaszeniu światła ale również zasygnalizowaniu ochrony wilków. Akcja organizowana jest na świecie po raz dziewiąty. Polska dołączyła do kampanii rok później.

Godzina Dla Ziemi to ogólnoświatowa akcja, która zachęca do wyłączenia świateł oraz urządzeń elektrycznych na godzinę. Z roku na rok do przedsięwzięcia dołącza coraz więcej instytucji. W Warszawie zgaśnie m.in. świetlna dekoracja Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Narodowego, ale swoją iluminację na godzinę straci także m.in. Wieża Eiffla. Akcję można wesprzeć wyłączając światło w sobotę 19 marca o godz. 20.30. 

Tegoroczna edycja wydarzenia przy okazji będzie wspierała inicjatywę w obronie wilków. Organizatorzy akcji podkreślają, że ostatnio nasiliło się ryzyko przywrócenia polowań na te szlachetne zwierzęta. Kampania ma przede wszystkim zebrać duże grono przeciwników tego rozwiązania. W Polsce obecnie żyje 1000 wilków, głównie na wschodzie kraju ale były momenty, kiedy ich populacja zmalała jedynie do 100.
Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.