Aktualności
Przedstawiciele białoruskiego Ministerstwa Edukacji z wizytą w Białej Podlaskiej
2016-03-03
Prezydent Dariusz Stefaniuk spotkał się z przedstawicielami stowarzyszenia Wspólny Świat oraz Ministerstwa Edukacji i placówek białoruskich. Wizyta była efektem współpracy, którą bialskie stowarzyszenie podjęło w 2014 roku. Jego efektem ma być realizacja wspólnych projektów i wymiana doświadczeń.

Celem wizyty białoruskiej delegacji jest wymiana doświadczeń, popularyzacja wiedzy na temat autyzmu oraz przygotowanie do wspólnej realizacji projektu transgranicznego w ramach programu Polska-Białoruś-Ukraina. Rezultatem będzie budowa Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej oraz Centrum Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Autyzmem przy Szkole Specjalnej w Brześciu.

Między stowarzyszeniem a Białorusinami trwają także rozmowy na temat realizacji cyklu szkoleń kadry terapeutycznej w Brześciu w zakresie metod terapii osób z autyzmem. Szkolenia mają być prowadzone przez pracowników Wspólnego Świata. W grę wchodzą również staże specjalistyczne terapeutów białoruskich w Ośrodku Terapii i Diagnostyki Dzieci Autystycznych w naszym mieście.
Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.