Aktualności
Bialskie szkoły będą świętowały swoje jubileusze
2016-02-02
Prezydent Dariusz Stefaniuk jako absolwent szkoły został honorowym przewodniczącym komitetu organizacyjnego obchodów 25-lecia IV LO. Najważniejszym wydarzeniem świętowania jubileuszu będzie pierwszy w historii liceum Zjazd Koleżeński. Rocznicę istnienia będzie obchodzić w tym roku także bialski Ekonomik, któremu stuknie 75 lat.

16 i 17 września odbędą się główne uroczystości związane z jubileuszem Staszica. Nad przygotowaniami do wydarzenia czuwa komitet, w którego gronie oprócz prezydenta i dyrektora szkoły Stanisława Romanowskiego, znaleźli się byli dyrektorzy placówki: Romuald Jarocki, Waldemar Mazur i Grażyna Cybulska, wieloletnia wicedyrektor.

W organizację wydarzeń rocznicowych włączą się także absolwenci, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, a także rodzice i przedstawiciele samorządu. Łącznie w pracę komitetu zaangażowanych będzie 45 osób. W trakcie obrad powstały pierwsze pomysły na godne upamiętnienie zaszczytnego jubileuszu, m.in. koncertem na Placu Wolności i Zjazdem Koleżeńskim.

Swoich absolwentów zaprosi także Zespół Szkół Zawodowych nr 1, czyli popularny Ekonomik, który w 2016 roku świętuje 75 urodziny. Początki szkoły handlowej w Białej Podlaskiej sięgają już pierwszy lat II wojny światowej. Finał obchodów przypadnie na Dzień Edukacji Narodowej, a Zjazd Absolwentów stanie się okazją do wyróżnienia ważnych postaci w historii szkoły.
Pozostałe artykuły

I Bialskie Spotkania Genealogiczne
2024-05-27

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Klubem Genealogicznym „W poszukiwaniu korzeni" zapraszają na I Bialskie Spotkania Genealogiczne, które odbędą się 28 maja 2024 r. w Parku Radziwiłłowskim w godz. 12:00-18:00.

Dr Stanisław Romanowski otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny
2024-05-27

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski, autor publikacji „Prawosławny Dekanat Bialski w latach 1918-1939" otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny z rąk Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla, Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego.

Dzień Matki
2024-05-26

Dziś najlepsze życzenia składamy wszystkim mamom.

Podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”
2024-05-25

Za nami podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”.

150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej
2024-05-25

Uroczystość związana ze 150-leciem Bialskiej Straży Pożarnej zgromadziła na pl. Wolności wielu gości i delegacji.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.