W Wielki Piątek Urząd Miasta będzie otwarty do godziny 13:00
2025-04-15
Urząd Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (Wielki Piątek) klienci urzędu będą obsługiwani do godziny 13:00.
Przedstawiciele władz państwowych, w tym wicepremier i minister kultury Piotr Gliński oraz tłumy warszawiaków pożegnali w czwartek na Powązkach zasłużonego bialczanina. Pośmiertnie uhonorowany został Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Podczas uroczystości odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy.
Mszę żałobną odprawiono w kościele św. Karola Boromeusza. Kaczyńskiego żegnali przedstawiciele środowisk artystycznych, miłośnicy jego twórczości, przyjaciele, tłumy warszawiaków i delegacja z jego rodzinnego miasta, w tym prezydent Dariusz Stefaniuk i jego zastępca Adam Chodziński.
Głos podczas uroczystości zabrał minister kultury Piotr Gliński, który przypomniał zasługi białczanina dla polskiej kultury, a także przyznał, że Kaczyński stał się prawdziwą gwiazdą mediów. Stał się specjalistą od relacjonowania konkursu chopinowskiego, wiedeńskich koncertów noworocznych, a może przede wszystkim koncertów z udziałem największych artystów scen operowych.
Prochy Bogusława Kaczyńskiego złożono na Cmentarzu Powązkowskim w Alei Zasłużonych. Urnie towarzyszyła asysta honorowa Wojska Polskiego, oddano też salwę honorową. Bialczanina pochowano niedaleko grobu Jana Kiepury, którego dziennikarz był wielkim miłośnikiem.
Honorowy Obywatel Miasta, mieszkaniec ul. Pocztowej i absolwent I LO im. J.I. Kraszewskiego zmarł 21 stycznia po przeciągających się problemach zdrowotnych. Od kilku lat ciężko chorował, przeszedł trzy udary. Miał 73 lata.
Urząd Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (Wielki Piątek) klienci urzędu będą obsługiwani do godziny 13:00.
To wszystko tworzy wyjątkową atmosferę serdeczności, tak docenianą przez wystawców z całego kraju i z zagranicy i odwiedzających plac Wolności.
W spólnie obejrzymy animowany hit kinowy dla całej rodziny o bocianie, który pakuje się w niezłe kłopoty. Nie ma tu ograniczeń wiekowych.
Decyzja Mieszka I w 966 roku była początkiem polskiej państwowości oraz wprowadzenia naszego kraju do kręgu Europy. Młodzież z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej uczciła tę rocznicę, przygotowując krótką lekcję historii, za którą w imieniu prezydenta Michaał Litwiniuka podziękowała zastępca Justyna Gorczyca.
Wzięło w niej udział 100 uczniów z 13 szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie nastąpiło w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 pod dyrekcją Ryszarda Dołęgi. Szkoła ta jest także organizatorem wszystkich trzech etapów konkursu.