Aktualności
Miasto z dużym dofinansowaniem. Aleja Armii Krajowej i rondo jeszcze w tym roku
2016-01-28
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zatwierdził listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w roku 2016 w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Wśród 41 najlepszych zgłoszeń spośród ponad 100 nadesłanych, znalazła się kontynuacja budowy Al. Armii Krajowej w Białej Podlaskiej.

Nasze miasto otrzymało 1,5 mln zł, czyli 50 proc. inwestycji, która ma być zrealizowana w 2016 roku. Chodzi o kontynuację dużego projektu, którego celem jest połączenie komunikacyjne osiedla przy ul. Podmiejskiej z ul. Janowską.

- Myślę że dzięki temu dofinansowaniu będziemy mogli realizować inne miejskie inwestycje. Z pewnością postaramy się także o dodatkowe środki w przyszłych latach. To dowód na to, że powoli zostajemy zauważani, jest intencja wspierania ściany wschodniej i naszego miasta – mówi z dumą prezydent Dariusz Stefaniuk.

Budowa 400-metrowego odcinka połączonego z rondem na ul. Janowskiej powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Całość inwestycji pochłonie ponad 5 mln zł z miejskiego budżetu. Część kwoty, dokładnie połowa inwestycji tegorocznej, zostanie pokryta z dofinansowania. W 2015 roku na budowę przeznaczono już blisko 1 mln zł. Do tej pory gotowy jest już odcinek od ul. Podmiejskiej do ul. Fieldorfa wraz z chodnikiem.

- Cieszy fakt, że budowę i nadzór nad nią prowadzą bialskie firmy. To dowód na to, że tutejsze przedsiębiorstwa potrafią być konkurencyjne. Dzięki dobrej pogodzie prace niedługo zostaną wznowione. Chcemy jak najszybciej połączyć nową dwupasmową jezdnię z ulicą Janowską – mówi prezydent Adam Chodziński zapewniając, że prace przy rondzie rozpoczną się już wczesną wiosną.
Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.