Aktualności
Złóż deklarację dotyczącą dofinansowania instalacji odnawialnych źródeł energii
2016-01-28
Nawet 85% dofinansowania można uzyskać na instalację urządzeń do pozyskiwania energii z wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Właściciele domów jednorodzinnych mogą składać odpowiednie deklaracje do 15 lutego. Można to zrobić osobiście w Bialskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy ul. Łaziennej 3, za pomocą poczty lub drogą elektroniczną.

- Do tej pory władze miasta nie zwracały na to uwagi. W wielu gminach takie instalacje powstają od dawna. W Białej jak dotąd nie pojawiły się takie rozwiązania, dlatego staramy się to zmienić. Nawet jeśli będzie to kilkaset osób to będzie to nasz sukces – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.

- Jesienią odbył się pierwszy etap tego przedsięwzięcia. Mieszkańcy mogli wypowiedzieć się w formie ankiet na temat zapotrzebowania na instalację konkretnych urządzeń. Na tej podstawie przygotowujemy projekt i wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych. Największą popularnością cieszą się kolektory słoneczne i fotowoltaika ale są także mieszkańcy, którzy czekają na wsparcie w instalacji pomp ciepła i kotłów opalanych biomasą – wyjaśnia Michał Romanowski, naczelnik wydziału polityki gospodarczej, rozwoju i promocji.

Środki można pozyskać na urządzenia do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Można starać się jednocześnie o dwa typy urządzeń, czyli instalacje hybrydowe.

Realizacja planowanych inwestycji jest uzależniona od uzyskania przez miasto dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014- 2020. Biała rywalizuje o środki w konkursie z innymi samorządami. Rozstrzygnięcia możemy spodziewać się w trzecim kwartale 2016 roku. Montaż instalacji w domach jednorodzinnych mógłby być możliwy w przyszłym roku.

POLECAMY TAKŻE: przeczytaj więcej i pobierz deklaracje!

Deklarację należy złożyć osobiście bądź wysłać pocztą na adres: Bialskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, ul. Łazienna 3, 21-500 Biała Podlaska lub w formie skanu podpisanego dokumentu, na adres e-mail: oze@bialapodlaska.pl w nieprzekraczalnym terminie do 15 lutego.
Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.