Aktualności
W Białej jak na konkursie chopinowskim. Wyjątkowy koncert karnawałowy
2016-01-25
Z inicjatywy Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego i prezydenta miasta Dariusza Stefaniuka bialczanie mogli podziwiać na żywo Michała Szymanowskiego – absolwenta prestiżowej szkoły bydgoskiej, uczestnika wielu konkursów pianistycznych, w tym Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.

Podstawowy repertuar recitalu został wydłużony oklaskami publiczności do ponadgodzinnego występu, podczas którego wirtuoz wykonał kompozycje Fryderyka Chopina. Nie zabrakło także odniesień do niedawnej smutnej wiadomości o śmierci Bogusława Kaczyńskiego, który jak wiadomo wielokrotnie prowadził koncerty chopinowskie.

- Miałem przyjemność poznać pana Kaczyńskiego osobiście i podczas wspólnych koncertów wykonywałem utwór, który bardzo lubił, a który jest także bardzo bliski mojemu sercu. Chodzi o etiudę Karola Szymanowskiego – mówił pianista, dedykując ostatni utwór honorowemu obywatelowi miasta.
Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.