Aktualności
Nie żyje jeden z najwybitniejszych bialczan, Honorowy Obywatel Miasta
2016-01-21
Zmarł Bogusław Kaczyński – wybitny krytyk muzyczny, znawca i popularyzator opery, urodzony w 1942 roku w Białej Podlaskiej. Kilka dni temu trafił do szpitala po kolejnym udarze. Wśród swoich licznych nagród i wyróżnień, a także niezliczonych pochwał, posiadał tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Informację potwierdził doradca prezydenta RP Tadeusz Deszkiewicz. 

Problemy zdrowotne Bogusława Kaczyńskiego, jednej z największych polskich osobowości telewizyjnych, zaczęły się już w 2007 roku. Wtedy po udarze został częściowo sparaliżowany. W lutym 2015 roku znowu trafił do szpitala, a jego stan zdrowia poprawiał się bardzo powoli.

- Straciliśmy znamienitą postać, dużo za wcześnie. Pan Bogusław był prawdziwym autorytetem muzycznym z kulturą osobistą na najwyższym poziomie. Nie mam żadnych wątpliwości, że był jednym z najbardziej wybitnych mieszkańców naszego miasta - przyznaje ze smutkiem Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej. 

W wyniku plebiscytu Polityki „Koniec wieku” został zaliczony do grona dziesięciu największych osobowości telewizyjnych XX stulecia. Jesienią 2002 roku podczas gali z okazji 50-lecia TVP otrzymał statuetkę i tytuł „Gwiazda Telewizji Polskiej”. Został również uhonorowany nagrodą „Piękniejsza Polska”. Był założycielem Fundacji ORFEO, która wspiera kulturę narodową, propaguje sztukę wśród dzieci i młodzieży oraz promuje ambitne inicjatywy artystyczne.
Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.