Blisko 150 rowerzystów wzięło udział w 16. edycji Rajdu im. J. I. Kraszewskiego, którego celem było Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Cykliści ruszyli w trasę, by...
Nowy sprzęt na nowy rok. Bialska straż hojnie obdarowana przez miasto i województwo (WIDEO)
2016-01-15
Bialska straż podsumowała rok działalności, obfitujący w dobre wiadomości. Jednostka wzbogaciła się o kilka nowych pojazdów, m.in. dzięki dodatkowym środkom wygospodarowanym przez prezydenta Dariusza Stefaniuka oraz lokalnych samorządowców.
Zbigniew Łaziuk, komendant bialskiej jednostki mówił przede wszystkim o wielu nowych programach i inwestycjach, z których skorzystała także straż z Powiatu Bialskiego. Często nowy sprzęt przewyższał wartością dotychczasowe uzbrojenie jednostek.
Komendant w sposób szczególny dziękował druhnom i druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy w sposób szczególny wspierają działalność zawodowych strażaków. – Bez was nie bylibyśmy tak mobilni i tak sprawni jak dotychczas. Jesteście z reguły bliżej ludzi i macie możliwość szybszego dotarcia do miejsca zdarzenia – wyjaśniał Zbigniew Łaziuk.
Cieszę się że przy współpracy z wójtami mogliśmy dołączyć się w tym poświątecznym okresie do prezentu w postaci nowego pojazdu dla naszej straży pożarnej. Mam nadzieję, że będzie dobrze służył nie tylko mieszkańcom, ale również całemu regionowi – mówił prezydent Dariusz Stefaniuk, deklarując jednocześnie swoje ciągłe wsparcie.
Wkład miasta w najnowszą inwestycję straży wyniósł 30 tys. zł. Dzięki temu udało się zakupić lekki samochód kwatermistrzowski do przewozu ratowników i sprzętu. Swój udział w zakupie mieli ponadto wójtowie Drelowa, Konstantynowa i Piszczaca.
- Nowy zakup musiał być dokonany niemal w ostatniej chwili, bo z nowym rokiem wzrosła stawka podatku VAT na sprzęt pożarniczy z 8% do 23%. Nowa stawka uchwalona przez poprzednie władze uniemożliwiłaby nam pozyskanie takiego pojazdu – wyjaśnia prezydent Białej Podlaskiej.
Ponadto bialska jednostka wzbogaciła się o nowe maszyny, pozyskane z programów Komendy Głównej. Wśród nich znalazł się ciężki samochód z hakiem o nośności 21 ton o wartości 530 tys. zł oraz średni samochód gaśniczy z pełnym wyposażeniem pożarniczym o wartości ponad 1 mln zł. Ponadto dzięki dodatkowym środkom udało się pozyskać mobilny agregat prądotwórczy.
Zbigniew Łaziuk, komendant bialskiej jednostki mówił przede wszystkim o wielu nowych programach i inwestycjach, z których skorzystała także straż z Powiatu Bialskiego. Często nowy sprzęt przewyższał wartością dotychczasowe uzbrojenie jednostek.
Komendant w sposób szczególny dziękował druhnom i druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy w sposób szczególny wspierają działalność zawodowych strażaków. – Bez was nie bylibyśmy tak mobilni i tak sprawni jak dotychczas. Jesteście z reguły bliżej ludzi i macie możliwość szybszego dotarcia do miejsca zdarzenia – wyjaśniał Zbigniew Łaziuk.
Cieszę się że przy współpracy z wójtami mogliśmy dołączyć się w tym poświątecznym okresie do prezentu w postaci nowego pojazdu dla naszej straży pożarnej. Mam nadzieję, że będzie dobrze służył nie tylko mieszkańcom, ale również całemu regionowi – mówił prezydent Dariusz Stefaniuk, deklarując jednocześnie swoje ciągłe wsparcie.
Wkład miasta w najnowszą inwestycję straży wyniósł 30 tys. zł. Dzięki temu udało się zakupić lekki samochód kwatermistrzowski do przewozu ratowników i sprzętu. Swój udział w zakupie mieli ponadto wójtowie Drelowa, Konstantynowa i Piszczaca.
- Nowy zakup musiał być dokonany niemal w ostatniej chwili, bo z nowym rokiem wzrosła stawka podatku VAT na sprzęt pożarniczy z 8% do 23%. Nowa stawka uchwalona przez poprzednie władze uniemożliwiłaby nam pozyskanie takiego pojazdu – wyjaśnia prezydent Białej Podlaskiej.
Ponadto bialska jednostka wzbogaciła się o nowe maszyny, pozyskane z programów Komendy Głównej. Wśród nich znalazł się ciężki samochód z hakiem o nośności 21 ton o wartości 530 tys. zł oraz średni samochód gaśniczy z pełnym wyposażeniem pożarniczym o wartości ponad 1 mln zł. Ponadto dzięki dodatkowym środkom udało się pozyskać mobilny agregat prądotwórczy.
Pozostałe artykuły
Dzień otwarty w schronisku „Azyl”
2026-06-22
Gucio, Borys, Pucio, Bella i Miłek to tylko kilku z ponad 160 podopiecznych, którzy na co dzień znajdują bezpieczne schronienie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Azyl” w Białej...
Na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbył się piknik edukacyjny pod nazwą „Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”, zorganizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy....





