Aktualności
Po raz szósty ruszyła liga szachowa
2015-12-17
Ruszyła szósta edycja Bialskiej Ligi Szachowej. Rozgrywki zainaugurowano 12 grudnia w Białej Podlaskiej. W turnieju wzięło udział 74 szachistów, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu. Tak duża liczba uczestników potwierdza rosnące z roku na rok zainteresowanie tą dyscypliną.

Szachiści rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych: szkół podstawowych klas I – III, szkół podstawowych klas IV – VI, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z podziałem na dziewczęta i chłopców.

W kategorii dziewcząt klas I – III zwyciężyła Oliwia Korszeń przed Karoliną Wysokińską i Aleksandrą Marciniuk. W tej samej kategorii wśród chłopców zwyciężył Jerzy Rzeńca przed Filipem Węgrzyniakiem i Filipem Sienkiewiczem.

W kategorii dziewcząt klas IV – VI zwyciężyła Patrycja Majczyna przed Martą Michalak i Lilianną Czopińską. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski przez Cezarym Sobechowiczem i Robertem Tymoszukiem.

W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kuźmicz przez Aleksandrą Leszek i Giulią Frąckiewicz. W kategorii chłopców zwyciężył Grzegorz Olichwirowicz przed Markiem Prokopiukiem i Pawłem Węgrzyniakiem. Wśród dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Weronika Zawistowska przed Malwiną Lewandowską i Dominiką Porębą. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Michał Uściński przed Mateuszem Prokopiukiem i Marcinem Dudkiem. Na zwycięzców czekały pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe przyborniki szkolne i słodycze.

Następny turniej zostanie rozegrany w styczniu w Konstantynowie. O szczegółowym terminie zainteresowani zostaną powiadomieni w późniejszym czasie. Sędzią zawodów był Marek Uściński. Oficjalnego otwarcia dokonał prezydent Dariusz Stefaniuk.
Pozostałe artykuły

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Utrudnienia w ruchu na ulicy Zamkowej
2022-05-06

W związku z trwającą przebudową ulicy Zamkowej polegającą na budowie ścieżki rowerowej informujemy, że od dnia 9 maja 2022 r. (poniedziałek) na w/w ulicy będzie można napotkać utrudnienia w ruchu...

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu promującego 4. edycję Rowerowej Stolicy Polski!
2022-05-06

Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta i dołącz do zabawy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.