Aktualności
Prezydent odwiedził podstrefę ekonomiczną w Stalowej Woli oraz wziął udział w sympozjum
2015-12-11
Jak gospodarczy sukces Stalowej Woli przekuć na bialski grunt? Dariusz Stefaniuk obejrzał m.in inkubator technologiczny oraz świetnie prosperującą podstrefę ekonomiczną. Przewodnikiem był prezydent tego podkarpackiego miasta Lucjusz Nadbereżny. Włodarz naszego miasta wypowiedział się podczas panelu dyskusyjnego podczas sympozjum „Praca w cywilizacji solidarności.

Podstrefa ekonomiczna strefy tarnobrzeskiej powstała w Stalowej Woli już w 1997 roku. Zajmuje blisko 240 ha. Znajduje się tam kilkadziesiąt zakładów pracy, które zatrudniają kilka tysięcy osób. Swój biznes ulokowała tam m.in. Ikea, tworząc największy w Europie tartak. Znajduje się tam także jeden ze światowych potentatów w produkcji felg samochodowych. Prezydent Stefaniuk poznał tajniki działalności strefy oraz mechanizmy, które chce wykorzystać przy powstawaniu podstrefy na bialskim lotnisku.

Wizyta była także okazją do odwiedzenia inkubatora technologicznego. Instytucja pretenduje do roli renomowanego ośrodka innowacji i skutecznej instytucji otoczenia biznesu. Połączenie tej funkcji z pobudzaniem przedsiębiorczości od początku przyświecało twórcom i autorom koncepcji utworzenia tego podmiotu w Stalowej Woli. Uznawali oni, że w ten właśnie sposób, najlepszy z możliwych - uda się połączyć tradycje Centralnego Okręgu Przemysłowego, Zakładów Południowych i Huty Stalowa Wola ze współczesnymi potrzebami i wyzwaniami przyszłości.

Wyjazd do Stalowej Woli był także okazją do zobaczenia nowego stadionu, który powstał w tym mieście. Jest tam wiele schematów, które można przenieść do naszego miasta.

Na zaproszenie prezydenta Nadbereżnego, Dariusz Stefaniuk był prelegentem podczas sympozjum „Praca w cywilizacji solidarności”. To cykl spotkań organizowanych z okazji 35. rocznicy powstania samorządu terytorialnego. Przemówienie prezydenta Białej Podlaskiej na temat pracy spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem.
Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.