Aktualności
Uczniowie zamienili się w Mikołajów
2015-12-09
W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 świąteczna atmosfera rozkręciła się już w pełni. Z okazji Mikołajek młodzież zorganizowała specjalny festyn, z myślą o dzieciach z lokalnych stowarzyszeń Perspektywa, Amicus i Promień. Impreza odbyła się już po raz dziesiąty a honorowy patronat sprawował nad nią prezydent Dariusz Stefaniuk.

Festyn obfitował w występy artystyczne w wykonaniu zespołu wokalnego złożonego z uczniów i prowadzonego przez nauczycielkę Elżbietę Tymoszuk. Dzieci obejrzały ponadto spektakl teatralny Astroidalny plan, czyli jasełka na wesoło z dobrym przesłaniem, przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne pod kierunkiem Małgorzaty Twarowskiej–Przygody i Agnieszki Alikowskiej.

Dzieci otrzymały także miły prezent od Katarzyny Sierpotowskiej, obecnej dyrektor szkoły podstawowej nr 9, a wcześniej nauczycielki wychowania fizycznego i inicjatorki festynów mikołajkowych, która zaprosiła wszystkie dzieci ze świetlic i domu dziecka, prowadzonych przez stowarzyszenia, do darmowego wejścia na szkolne lodowisko.

W programie wydarzenia nie zabrakło ponadto ciekawych konkurencji sportowych, przygotowanych i prowadzonych przez uczniów szkoły przy wsparciu nauczycieli wychowania fizycznego. Uczestnicy festynu mieli za zadanie jak najdłużej skakać na skakance, kręcić hula hop, odbijać piłeczkę tenisową czy zbudować wieżę z klocków i ułożyć puzzle. Były też zabawy sprawnościowe: strzał do bramki przy pomocy kija do unihokeja, rzut piłką do kosza, kółkiem ringo i woreczkiem do celu.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także ścianka wspinaczkowa i jazda zdalnie sterowanymi samochodami. Zużyte kalorie można było uzupełniać przy stoliku z owocami i kanapkami, przygotowanymi osobiście przez uczniów i nauczycieli szkoły. Nie zabrakło też kompotu ugotowanego przez panie ze szkolnej kuchni.

Przy stoisku rękodzieła uczono jak przy pomocy szyszek, orzechów, sznurków czy kolorowych kartek wyczarować ozdoby choinkowe. Ponadto dzieci mogły wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi kolorując malowanki z motywami bożonarodzeniowymi.

Najważniejszą gwiazdą spotkania był jednak Mikołaj, który obdarował każde dziecko słodyczami, zachęcał do uczestnictwa w konkurencjach sportowych, a także pozował do zdjęć z najmłodszymi. W tej roli wystąpił absolwent szkoły – Kuba Mikiciuk. Pamiątkowe bombki ozdobione techniką decoupage oraz zestawy Mega Kolorowanek powędrowały także do opiekunów i wychowawców.

- Myślę, że dzieci były zadowolone, ponieważ każde z nich mogło znaleźć dla siebie ciekawą formę zabawy – mówił Daniel Sikona, dyrektor ZSZ nr 2, dziękując jednocześnie nauczycielom i uczniom za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie imprezy, a także licznym sponsorom, którzy umożliwili zorganizowanie dla dzieci tak wielu atrakcji.
Pozostałe artykuły

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Utrudnienia w ruchu na ulicy Zamkowej
2022-05-06

W związku z trwającą przebudową ulicy Zamkowej polegającą na budowie ścieżki rowerowej informujemy, że od dnia 9 maja 2022 r. (poniedziałek) na w/w ulicy będzie można napotkać utrudnienia w ruchu...

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu promującego 4. edycję Rowerowej Stolicy Polski!
2022-05-06

Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta i dołącz do zabawy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.