Aktualności
Startuje akcja poświęcona przemocy wobec kobiet
2015-11-25
25 listopada rusza kampania 16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet, zainicjowana w 1991 roku. Akcja rozpoczyna się Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a kończy 10 grudnia Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat ma na celu podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.

Z uwagi na znaczenie problematyki przemocy w rodzinie w całym kraju prowadzone są działania przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Do kampanii włączyły się również instytucje i organizacje z Białej Podlaskiej.

Od 25 listopada do 10 grudnia w siedzibie Komendy Miejskiej Policji przy placu Wojska Polskiego 23, będą prowadzone dyżury informacyjne dla kobiet, dotkniętych przemocą domową. Osoby zainteresowane powinny zgłaszać się w godzinach 10.00 – 14.00 do nadkom. Ilony Wierzejskiej, a podczas jej nieobecności do kom. Jarosława Janickiego.

W tym samym okresie poradnictwo rodzinne, psychologiczne oraz socjalne kobiety będą mogły uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Piłsudskiego 24, gdzie można się zgłaszać w godzinach 7.30 - 15.30.

Kolejną instytucją, która włączyła się w obchody kampanii jest Ośrodek Pomocy Rodzinie SENS w Białej Podlaskiej przy ul. Sworskiej 44. Dyżury będą pełnione w dniach 1 i 2 grudnia 2015 r. w godzinach 8.00 - 16.00. Wsparcia i porady osobom potrzebującym udzieli Dorota Kozak.

Kampania 16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet powstała z inicjatywy organizacji Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers w New Jersey dla upamiętnienia zabójstwa sióstr: Patrii, Minervy i Marii Teresy Mirabal w czasach dyktatury Rafaela Trujillo w Republice Dominikany.

Podczas trwania akcji 6 grudnia przypada również m.in. Dzień Białej Wstążki, upamiętniający rocznicę Masakry w Montrealu, gdy 25-letni mężczyzna postrzelił 24 kobiety i 4 mężczyzn. Noszenie jej, szczególnie przez mężczyzn, ma wyrażać ich sprzeciw wobec przemocy stosowanej wobec kobiet.
Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.