Aktualności
Puchar Recyklingu dla bialskiej fundacji
2015-11-02
Kilkuletnie działania Fundacji Kreacja – Magia Rąk zostały dostrzeżone przez organizatorów konkursu o Puchar Recyklingu. W tym roku odbyła się jego XVI edycja. W rywalizacji startowało ponad 250 podmiotów z całego kraju.

Laureatów ogłoszono 25 września w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Rozdanie nagród i wyróżnień odbyło się podczas finału Konkursu 27 października na Targach POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu.

Fundacja Kreacja Magia Rąk otrzymała nagrodę główną za prowadzoną edukację ekologiczną i recyklingową w zakresie selektywnej zbiórki odpadów. Przyznana nagroda potwierdza ciekawą i skuteczną formę edukacji. Złożyły się na nią dotychczasowe działania fundacji w formie pozalekcyjnych zajęć o tematyce ekologicznej, prowadzone wśród uczniów szkół podstawowych z terenu Białej Podlaskiej i powiatu, jak również liczne konkursy skierowane zarówno do najmłodszych i dorosłych.

Duże znaczenie miał także Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Ekologicznej Eco-R-Eco, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju. Dzięki nagrodom rzeczowym fundacja planuje rozwinąć swoją działalność i w szerszym stopniu prowadzić edukację proekologiczną.

Pozostałe artykuły

Aniołkowe granie w Przedszkolu Samorządowym nr 3
2023-01-26

Aniołkowe granie - piękna akcja dla rodzin zastępczych - rozbrzmiało w tym roku w Przedszkolu Samorządowym nr 3 i w Przedszkolu Niepublicznym im. Przyjaciół Kubusia Puchatka.

Zaszczep się w wakacje - zadbaj o przyszłość, zaszczep się na życie
2021-08-10

Zdrowie to według Polaków najważniejsza wartość w życiu człowieka. Dbajmy o siebie, dbajmy o swoich bliskich.

Dofinansowanie zakupu nowego samochodu dla OSP „Sidorki”
2021-08-03

Mitsubishi L200 - to nowy nabytek OSP "Sidorki" Biała Podlaska kupiony przy wsparciu Miasta Biała Podlaska. Przekazaliśmy na to dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł.

Jubileusz 30-lecia bialskiego MOPS
2020-06-01

1 czerwca 2020 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej obchodzi 30 – lecie funkcjonowania i pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.