Aktualności
Gimnazjaliści sprawdzali swoje umiejętności. W bialskiej szkole odbył się Dzień Technika
2015-10-23
ZSZ nr 2 po raz kolejny zorganizował Dzień Technika. Impreza skierowana przede wszystkim do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ma rozwijać zainteresowania kierunkowe, a także umożliwić udział w warsztatach technicznych. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował prezydent miasta.

- Kształcenie do podejmowania pracy zawodowej to jeden z najważniejszych aspektów edukacji, nad którymi w sposób szczególny musimy się dzisiaj pochylić. Jako absolwent tej szkoły mogę z dumą potwierdzić, że bialskie szkoły zawodowe mają bardzo wysoki poziom – mówił zastępca prezydenta Adam Chodziński.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli przedstawiciele firm, z którymi szkoła na stałe współpracuje. Obopólne korzyści takiej wymiany podkreślali Aleksander Kompa, prezes bialskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, oraz Ewa Magier, prezes Autosfery.

W czwartek przygotowano konkursy oraz specjalistyczne prezentacje związane z branżą samochodową, elektryczną, energetyczną, budowlaną, informatyczną i odzieżową. Uczniowie mieli także okazję do uczestniczenia w zajęciach z poszczególnych dziedzin oraz do sprawdzenia swoich sił w różnych zawodach.

Pozostałe artykuły

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Biała Podlaska walczy o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski
2020-09-15

Zasady rowerowej rywalizacji są proste Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację stworzoną na potrzeby wyzwania, zarejestrować się i wybrać miasto, dla którego uczestnik będzie nakręcał kilometry....

Serce wypełnią plastikowe nakrętki
2020-09-14

Przy Szkole Podstawowej nr 2, z inicjatywy Prezydenta Michała Litwiniuka oraz dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Aleksandry Dopierały, postawiono wielkie serce na plastikowe nakrętki,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.