Aktualności
Bialscy harcerze biwakowali i uczyli się jak walczyć z uzależnieniami
2015-10-20
Zaloguj się do prawdziwej przygody – pod takim hasłem odbył się biwak profilaktyczny Hufca ZHP Łuków. Jego głównymi tematami były problemy uzależnień od substancji psychoaktywnych, a także urządzeń informatycznych, przez które młodzież zaniedbuje kontakt z rówieśnikami i możliwość obcowania z naturą. W Gołębiu – wsi na Puławach, pojawili się m.in. harcerze z Białej Podlaskiej.

Miejscowość słynie z pięknego renesansowego kościoła pw. Św. Floriana i św. Katarzyny oraz usytuowanego obok świątyni Domku Loretańskiego. Atrakcją jest tutaj ponadto Muzeum Nietypowych Rowerów, stworzone przez Józefa Konstantego Majewskiego. Uczestnicy w dniach 16-18 października poznawali okolicę dzięki grze i mieli okazję wziąć udział w oryginalnych zajęciach, kiedy samodzielnie próbowali jazdy na skonstruowanych przez siebie pojazdach.

Oprócz zastępu z Białej w Gołębiu pojawili się harcerze z Łukowa, Krynki i Radzynia Podlaskiego. Wśród wspólnych działań nie zabrakło warsztatów integracyjnych pod hasłem „Tweetuj na żywo”. Aktywności fizycznej służyła gra terenowa „Poczuj harmonię z naturą” oraz wędrówki po puławskich lasach. Druhny i druhowie brali również udział w kominku „Ćwierkaj wesoło jak skowronek”, opowiadającym o pogodzie ducha i optymizmie. Odbyły się także warsztaty młodych liderów o walce z mową nienawiści w internecie. Wszystkim zajęciom towarzyszyły treści profilaktyczne, przekonujące o tym jak zapobiegać uzależnieniom od alkoholu czy komputerów, a także pokazujące alternatywę dla zachowań ryzykownych.

Komendę biwaku stanowili: pwd. Marcin Matuszewski – komendant, phm. Michał Mojski i Agnieszka Romańczyk – zastępcy, Anna Daniłko – oboźna, pwd oraz Marta Pomorska – kwatermistrzyni. Ponadto funkcję opiekunów pełnili pwd. Sylwia Kryńska i Michał Ptak. Biwakujących harcerzy odwiedził komendant Hufca ZHP Łuków phm. Tomasz Sych.

Wyjazd odbył się dzięki uprzejmości dyrektora Szkoły Podstawowej w Gołębiu, Krzysztofa Gowina. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Miejskich Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie i Białej Podlaskiej.
Pozostałe artykuły

Wielki sukces tancerzy z Dance Academy Studio
2024-04-18

62 cenne medale przywieźli tancerze Dance Academy Studio Biała Podlaska z Podlaskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 14 kwietnia br. w Bielsku Podlaskim.

Ruszył montaż ogromnych belek pod przęsła nowego most
2024-04-17

Ruszył montaż ogromnych belek pod przęsła nowego most

Kolejny sukces "Piksela"
2024-04-16

Już po raz siódmy MDK „Śródmieście" we Wrocławiu rozstrzygnęło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.: „Spójrz okiem artysty".

Bezbramkowy remis w meczu MKS Podlasie Biała Podlaska - Podhale Nowy Targ
2024-04-15

0-0 tak zakończył się dzisiejszy mecz MKS Podlasie Biała Podlaska z Podhale Nowy Targ.

Utrudnienia na ul. Podleśnej
2024-04-13

W związku z przebudową ul. Podleśnej, od 15 kwietnia 2024 r. (poniedziałek) wprowadzony zostanie kolejny etap zmian w organizacji ruchu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.