Aktualności
W Białej powstanie Domowy Szpital. To jedyna taka inwestycja w województwie
2015-10-20
Przy ul. Warszawskiej uroczyście wmurowano kamień węgielny z aktem erekcyjnym pod budowę placówki opieki hospicyjnej i długoterminowej „Domowy szpital”. Inwestycja która pochłonie 17 mln zł ma zostać ukończona już w przyszłym roku. Będzie to jedyna taka placówka w regionie i województwie.

Tylko wartość sprzętu i aparatury medycznej wyniesie blisko 2,5 mln zł. Budowa będzie sfinansowana ze środków własnych bialskiego szpitala oraz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki finansowaniu w ramach umowy z NFZ wśród usług nowej placówki znajdzie się hospicjum domowe dla dorosłych i dzieci, pielęgniarska opieka długoterminowa domowa i stacjonarna, a także możliwość wentylacji mechanicznej w domu pacjenta i poradnia medycyny paliatywnej.

W ramach Domowego Szpitala zostaną również poszerzone możliwości teleopieki, w ramach której pacjent zostanie wyposażony w urządzenie badające podstawowe parametry życiowe m.in. EKG i GPS z monitoringiem upadków oraz pomiarem glukozy. Sygnały od pacjenta będą przesyłane automatycznie, przetwarzane w sieci, a w uzasadnionych przypadkach do pacjenta zostanie wysłana odpowiednia pomoc.

Obiekty powstaną na terenie tzw. dawnego szpitala. W placówce znajdzie się siedemdziesiąt miejsc hospitalizacyjnych. Przy pełnym rozruchu oraz obłożeniu pracę w ośrodku znajdą 73 osoby.
Pozostałe artykuły

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Biała Podlaska walczy o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski
2020-09-15

Zasady rowerowej rywalizacji są proste Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację stworzoną na potrzeby wyzwania, zarejestrować się i wybrać miasto, dla którego uczestnik będzie nakręcał kilometry....

Serce wypełnią plastikowe nakrętki
2020-09-14

Przy Szkole Podstawowej nr 2, z inicjatywy Prezydenta Michała Litwiniuka oraz dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Aleksandry Dopierały, postawiono wielkie serce na plastikowe nakrętki,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.