Aktualności
W Janowie spotkali się myśliwi i jeźdźcy
2015-10-19
W miniony weekend swoje święto obchodzili myśliwi, leśnicy i jeźdźcy. W Janowie Podlaskim Okręgowa Rada Łowiecka i Polski Związek Łowiecki z oddziałem w Białej Podlaskiej wzięli udział we wspólnych pokazach i tradycyjnej pogoni za lisem.

Podczas obchodów w janowskiej stadninie nie zabrakło degustacji dziczyzny i pokazów: prezentowała się Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji, oglądaliśmy także kadryl w wykonaniu Amazonek i pokaz władania białą bronią, a także musztrę kawaleryjską. Były także występy muzyczne: zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Pasja” z Warszawy i Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Myśliwym w obchodach towarzyszył prezydent Dariusz Stefaniuk, który z okazji janowskiego Hubertusa wyrażał wdzięczność za kultywowanie tradycji i przypominanie pięknych obyczajów.

- Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia pomyślności i uznania dla państwa troski o podtrzymywanie tradycji. Liczę że kultywowanie dawnych obyczajów przyniesie osobistą satysfakcję, jak również przyczyni się do pogłębiania wiedzy na temat dawnych zwyczajów - mówił bialski włodarz.Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.