Aktualności
Bialskie uczelnie zainaugurowały rok akademicki (WIDEO)
2015-10-13
Blisko 2 tys. nowych żaków rozpoczęło rok akademicki w Białej Podlaskiej. Tysiąc studentów na pierwszym roku ma Państwowa Szkoła Wyższa. Nie ustępuje jej filia AWF, która przyjęła ok. 700. żaków.

Rozwój bialskich uczelni to od lat symbol największych zmian w mieście. Nowoczesne ośrodki, błyskawicznie rozrastająca się baza dydaktyczna i infrastruktura sprawiły nawet, że zaczęło się mówić o mieście akademickim. Nic w tym dziwnego, skoro w czasach wielkiego kryzysu pod względem naboru na studia, bialskie ośrodki radzą sobie świetnie i ciągle mają wielkie aspiracje.

PSW stawia na tytuły doktorskie i inwestycje. W najbliższym czasie mają tutaj kształcić się naukowcy na kierunkach pielęgniarstwo, zdrowie publiczne, turystyka i rekreacja, ratownictwo medyczne i fizjoterapia. a w perspektywie 2017 roku w naukach ekonomicznych. Lada dzień ruszy tutaj także budowa biblioteki wartej ponad 5 mln zł, która ma stanowić kompletną bazę naukową i dydaktyczną dla Akademii Bialskiej. Budynek ma być gotowy w przyszłym roku. Za to już od tego roku uczelnia może się pochwalić boiskiem i nowym żłobkiem "Zielony słonik". 

Bialska filia AWF to z kolei instytucja z wielkimi tradycjami. W 2015 roku uczelnia świętowała swoje 45-lecia. Otwarcie nowego roku akademickiego też przejdzie do historii, dzięki wręczeniu pierwszego tytułu profesorskiego Jerzemu Sadowskiemu. Inauguracja była ponadto okazją do przyznania tytułów dr. hab. nauk o zdrowiu, a także nauk o kulturze fizycznej. Na specjalne medale zasłużyli ponadto dr hab. prof. Ryszard Cieśliński, wyróżniony za zasługi dla AWF, oraz dr Szczepan Kalinowski, nagrodzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tytułem „Zasłużony dla województwa lubelskiego”.

Pozostałe artykuły

Nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”
2020-02-24

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej prowadzi nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”

"Włączamy dobrą energię! Budowa instalacji OZE" w Białej Podlaskiej
2020-02-18

Tego lata zostaną zrealizowane inwestycje w ramach projektu "Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE". Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowy w ramach największego w województwie lubelskim przedsięwzięcia dotyczącego odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej na potrzeby indywidualnych gospodarstw domowych.

KOLEJNY GRAFICZNY SUKCES!
2020-02-11

Mamy kolejny wspaniały artystyczny sukces na koncie uczestników zajęć w Pracowni Grafiki Komputerowej „PIKSEL” w Bialskim Centrum Kultury. 11-letni Kamil Turyk, podopieczny pani Lilli Wielgan-Michaluk, został wyróżniony udziałem w wystawie pokonkursowej w VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „NIEBO W KOLORZE – SPOTKANIE Z ZORZĄ POLARNĄ”.

Prezydent przyznał stypendia artystyczne
2020-01-28

Stypendia Prezydenta Miasta Biała Podlaska otrzymują osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Prezydent Michał Litwiniuk wyróżnił zdolnych młodych bialczan rozwijających swoje talenty w różnych dziedzinach.

Pracowity rok 2019 - podsumowanie
2020-01-27

Rok 2019 był w Białej Podlaskiej bardzo intensywny i pracowity. To rok inwestycyjnej ofensywy, wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, nowych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.