Aktualności
Malejonek: Walczymy o chwałę i godność naszych bohaterek
2015-09-28
Koncert wieńczący sobotnie atrakcje obchodów Dni Patrona był bardzo udany, mimo deszczowej pogody. Bialczanie pod sceną mieli bardzo dobre nastroje i w końcu udało im się przegonić ciemne chmury. Publiczność rozgrzewał m.in. gitarzysta i wokalista Dariusz Malejonek. Twórca Maleo Reggae Rockers opowiedział portalowi bialapodlaska.pl o projekcie Panny Wyklęte, a także najbliższych planach zespołu.

Pogoda wyjątkowo nie sprzyjała na koncercie w naszym mieście?

Wczoraj w Gdyni mieliśmy jeszcze lato, a dziś już w Białej Podlaskiej jesień, ale i tak było wspaniale, bo ludzie i tak przyszli. Nikt nie przestraszył się tego straszliwego deszczu, potem mieli nagrodę, bo nagle w połowie koncertu przestało padać.

Panny Wyklęte to bardzo wyjątkowy projekt. Na scenie możemy słuchać wiele wybitnych wokalistek młodego pokolenia, a trzeba zaznaczyć że dziś oglądamy tylko część z nich.

Chodzi o to, aby szczególnie młodym ludziom przybliżyć naszą historię, naszych bohaterów. Szczególnie właśnie przez pryzmat kobiet, które walczyły w czasie wojny i oddawały swoje życie, a często bywają niedocenione i zapomniane. Głównie pamiętamy o tych na barykadach, a wszystkie łączniczki czy sanitariuszki były gdzieś w cieniu. Dlatego do projektu zaprosiliśmy wokalistki, a co najważniejsze one same napisały teksty do śpiewanych utworów, na podstawie wspomnień z okresu wojny i czasów powojennych. Do tego dodajemy współczesną muzykę , która dociera nie tylko do młodego pokolenia. Ten przekrój wiekowy jest naprawdę piękny. Często widzimy łzy w oczach słuchających.

Łatwo było zachęcić takie duże grono wokalistek do wspólnych koncertów?

Dziewczyny przyjęły to bez zmrużenia oka, pracuje się z nimi bardzo dobrze i zgodnie. Właśnie przymierzamy się do kolejnego projektu. Chcemy opowiedzieć tym razem o kobietach, które w czasie wojny ratowały Żydów. Wciąż zapominamy o tym fakcie, a częściej słyszę o Polakach jako współwinnych, co jest kompletnym kłamstwem i historycznym wypaczeniem. Dlatego trzeba walczyć o chwałę i godność dla tych ludzi.

Maleo Reagge Rockers też się zmienia. Jaka jest przyszłość grupy?

Wciąż słychać u nas elementy muzyki reagge, ale tak naprawdę dominuje mieszanka styli. Od jazzu, poprzez mocne utwory rockowe, a nawet folkowe. Razem z Maleo robimy teraz nową płytę, promuje ją singiel „Mamy siebie”.

Pozostałe artykuły

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Komunikat Urzędu Regulacji Energetyki
2019-11-29

Urząd Regulacji Energetyki informuje, że Spółka HEG kończy działalnoś na rynku gazu i energii. Firma kończy działalność na rynku gazu i energii, jednak dostawy tych mediów do...

Rusza rekrutacja do projektu "Załóż firmę i odnieś sukces!"
2019-11-28

Od 29 listopada do 6 grudnia br. trwa rekrutacja do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska”. Jest on realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014 -2020, Oś priorytetowa 9. Rynek Pracy, Działanie 9.3 Rozwój przedsiębiorczości.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.