Aktualności
Malejonek: Walczymy o chwałę i godność naszych bohaterek
2015-09-28
Koncert wieńczący sobotnie atrakcje obchodów Dni Patrona był bardzo udany, mimo deszczowej pogody. Bialczanie pod sceną mieli bardzo dobre nastroje i w końcu udało im się przegonić ciemne chmury. Publiczność rozgrzewał m.in. gitarzysta i wokalista Dariusz Malejonek. Twórca Maleo Reggae Rockers opowiedział portalowi bialapodlaska.pl o projekcie Panny Wyklęte, a także najbliższych planach zespołu.

Pogoda wyjątkowo nie sprzyjała na koncercie w naszym mieście?

Wczoraj w Gdyni mieliśmy jeszcze lato, a dziś już w Białej Podlaskiej jesień, ale i tak było wspaniale, bo ludzie i tak przyszli. Nikt nie przestraszył się tego straszliwego deszczu, potem mieli nagrodę, bo nagle w połowie koncertu przestało padać.

Panny Wyklęte to bardzo wyjątkowy projekt. Na scenie możemy słuchać wiele wybitnych wokalistek młodego pokolenia, a trzeba zaznaczyć że dziś oglądamy tylko część z nich.

Chodzi o to, aby szczególnie młodym ludziom przybliżyć naszą historię, naszych bohaterów. Szczególnie właśnie przez pryzmat kobiet, które walczyły w czasie wojny i oddawały swoje życie, a często bywają niedocenione i zapomniane. Głównie pamiętamy o tych na barykadach, a wszystkie łączniczki czy sanitariuszki były gdzieś w cieniu. Dlatego do projektu zaprosiliśmy wokalistki, a co najważniejsze one same napisały teksty do śpiewanych utworów, na podstawie wspomnień z okresu wojny i czasów powojennych. Do tego dodajemy współczesną muzykę , która dociera nie tylko do młodego pokolenia. Ten przekrój wiekowy jest naprawdę piękny. Często widzimy łzy w oczach słuchających.

Łatwo było zachęcić takie duże grono wokalistek do wspólnych koncertów?

Dziewczyny przyjęły to bez zmrużenia oka, pracuje się z nimi bardzo dobrze i zgodnie. Właśnie przymierzamy się do kolejnego projektu. Chcemy opowiedzieć tym razem o kobietach, które w czasie wojny ratowały Żydów. Wciąż zapominamy o tym fakcie, a częściej słyszę o Polakach jako współwinnych, co jest kompletnym kłamstwem i historycznym wypaczeniem. Dlatego trzeba walczyć o chwałę i godność dla tych ludzi.

Maleo Reagge Rockers też się zmienia. Jaka jest przyszłość grupy?

Wciąż słychać u nas elementy muzyki reagge, ale tak naprawdę dominuje mieszanka styli. Od jazzu, poprzez mocne utwory rockowe, a nawet folkowe. Razem z Maleo robimy teraz nową płytę, promuje ją singiel „Mamy siebie”.

Pozostałe artykuły

Bezpłatne porady prawne, obywatelskie i mediacje w UM Biała Podlaska
2020-09-23

Prezydent Miasta Biała Podlaska zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich,

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie - 2. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
2020-09-22

26 września br. w bialskim amfiteatrze odbędzie się widowisko „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Ze względów bezpieczeństwa zostanie ono zaprezentowane dwa razy – o...

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.