Aktualności
Malejonek: Walczymy o chwałę i godność naszych bohaterek
2015-09-28
Koncert wieńczący sobotnie atrakcje obchodów Dni Patrona był bardzo udany, mimo deszczowej pogody. Bialczanie pod sceną mieli bardzo dobre nastroje i w końcu udało im się przegonić ciemne chmury. Publiczność rozgrzewał m.in. gitarzysta i wokalista Dariusz Malejonek. Twórca Maleo Reggae Rockers opowiedział portalowi bialapodlaska.pl o projekcie Panny Wyklęte, a także najbliższych planach zespołu.

Pogoda wyjątkowo nie sprzyjała na koncercie w naszym mieście?

Wczoraj w Gdyni mieliśmy jeszcze lato, a dziś już w Białej Podlaskiej jesień, ale i tak było wspaniale, bo ludzie i tak przyszli. Nikt nie przestraszył się tego straszliwego deszczu, potem mieli nagrodę, bo nagle w połowie koncertu przestało padać.

Panny Wyklęte to bardzo wyjątkowy projekt. Na scenie możemy słuchać wiele wybitnych wokalistek młodego pokolenia, a trzeba zaznaczyć że dziś oglądamy tylko część z nich.

Chodzi o to, aby szczególnie młodym ludziom przybliżyć naszą historię, naszych bohaterów. Szczególnie właśnie przez pryzmat kobiet, które walczyły w czasie wojny i oddawały swoje życie, a często bywają niedocenione i zapomniane. Głównie pamiętamy o tych na barykadach, a wszystkie łączniczki czy sanitariuszki były gdzieś w cieniu. Dlatego do projektu zaprosiliśmy wokalistki, a co najważniejsze one same napisały teksty do śpiewanych utworów, na podstawie wspomnień z okresu wojny i czasów powojennych. Do tego dodajemy współczesną muzykę , która dociera nie tylko do młodego pokolenia. Ten przekrój wiekowy jest naprawdę piękny. Często widzimy łzy w oczach słuchających.

Łatwo było zachęcić takie duże grono wokalistek do wspólnych koncertów?

Dziewczyny przyjęły to bez zmrużenia oka, pracuje się z nimi bardzo dobrze i zgodnie. Właśnie przymierzamy się do kolejnego projektu. Chcemy opowiedzieć tym razem o kobietach, które w czasie wojny ratowały Żydów. Wciąż zapominamy o tym fakcie, a częściej słyszę o Polakach jako współwinnych, co jest kompletnym kłamstwem i historycznym wypaczeniem. Dlatego trzeba walczyć o chwałę i godność dla tych ludzi.

Maleo Reagge Rockers też się zmienia. Jaka jest przyszłość grupy?

Wciąż słychać u nas elementy muzyki reagge, ale tak naprawdę dominuje mieszanka styli. Od jazzu, poprzez mocne utwory rockowe, a nawet folkowe. Razem z Maleo robimy teraz nową płytę, promuje ją singiel „Mamy siebie”.

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców