Aktualności
Maria Skonieczna została kolejną wyjątkową bialczanką
2015-09-26

Po raz kolejny wręczono tytuł Wyjątkowa Bialczanka. Tym razem wyróżnienie wręczane z rąk prezydenta miasta powędrowało do długoletniej dyrektor klubu kultury i organizatorki wydarzeń artystycznych Marii Skoniecznej.

 - Jest mi niezwykle miło, że mogę uczestniczyć w tak wyjątkowej uroczystości. Nie tylko dlatego, że właśnie dziś po raz kolejny poznamy wyjątkową bialczankę, ale również dlatego, że nasze miasto posiada tak świetnie zorganizowaną grupę przebojowych, energicznych i samodzielnych kobiet. Szczerze was podziwiam i dopinguję tej działalności – mówił Dariusz Stefaniuk podczas uroczystości wpięcia dekoracyjnej broszki laureatce.

 Maria Skonieczna aż do emerytury była dyrektorką Klubu Kultury „Scena” przy ul. Zygmunta Augusta. Aktualnie pełni funkcję przewodniczącej bialskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W sposób wyjątkowy wpłynęła na artystyczny krajobraz miasta. Czuwała szczególnie nad promocją teatru, koordynowała przygotowywanie spektakli oraz imprez o charakterze teatralnym. Uczyła bialczan tej sztuki nie tylko na terenie miasta, ale również – dzięki podróżom teatralnym do większych miejscowości, umożliwiała kontakt z teatrem na najwyższym poziomie.

 Maria Skonieczna to już siódma wyjątkowa bialczanka. Wcześniej Bialskie Stowarzyszenie Kobiet i kapituła konkursu uhonorowała Lucynę Jóźwik, Elżbietę Chaberską, Józefę Stanek, Annę Szymani, Annę Chwałek i Alicję Radzikowską. Konkurs ma promować kobiety działające społecznie na rzecz bialskiego środowiska. Organizatorzy szukają osób pełnych pasji, które mają pozytywny wpływ na miasto i region. 

Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.