Aktualności
Maria Skonieczna została kolejną wyjątkową bialczanką
2015-09-26

Po raz kolejny wręczono tytuł Wyjątkowa Bialczanka. Tym razem wyróżnienie wręczane z rąk prezydenta miasta powędrowało do długoletniej dyrektor klubu kultury i organizatorki wydarzeń artystycznych Marii Skoniecznej.

 - Jest mi niezwykle miło, że mogę uczestniczyć w tak wyjątkowej uroczystości. Nie tylko dlatego, że właśnie dziś po raz kolejny poznamy wyjątkową bialczankę, ale również dlatego, że nasze miasto posiada tak świetnie zorganizowaną grupę przebojowych, energicznych i samodzielnych kobiet. Szczerze was podziwiam i dopinguję tej działalności – mówił Dariusz Stefaniuk podczas uroczystości wpięcia dekoracyjnej broszki laureatce.

 Maria Skonieczna aż do emerytury była dyrektorką Klubu Kultury „Scena” przy ul. Zygmunta Augusta. Aktualnie pełni funkcję przewodniczącej bialskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W sposób wyjątkowy wpłynęła na artystyczny krajobraz miasta. Czuwała szczególnie nad promocją teatru, koordynowała przygotowywanie spektakli oraz imprez o charakterze teatralnym. Uczyła bialczan tej sztuki nie tylko na terenie miasta, ale również – dzięki podróżom teatralnym do większych miejscowości, umożliwiała kontakt z teatrem na najwyższym poziomie.

 Maria Skonieczna to już siódma wyjątkowa bialczanka. Wcześniej Bialskie Stowarzyszenie Kobiet i kapituła konkursu uhonorowała Lucynę Jóźwik, Elżbietę Chaberską, Józefę Stanek, Annę Szymani, Annę Chwałek i Alicję Radzikowską. Konkurs ma promować kobiety działające społecznie na rzecz bialskiego środowiska. Organizatorzy szukają osób pełnych pasji, które mają pozytywny wpływ na miasto i region. 

Pozostałe artykuły

Tak będzie wyglądało przedszkole przy ul. Łomaskiej 2d
2020-07-03

Nowa placówka przedszkola samorządowego nr 6 powstanie jako element projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Miejskie podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych 2019/2020
2020-07-02

Uroczyste Gale Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych miały miejsce w dniu 25 czerwca br. W miejskich szkołach prowadzone są podczas roku szkolnego zmagania uczniów w kilkunastu konkurencjach przedmiotowych. I jak co roku, pod koniec roku szkolnego następuje podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych.

UWAGA KONKURS !!! Biała Podlaska mojej przyszłości
2020-07-02

Serdecznie zapraszamy młodzież z terenu miasta i gminy Biała Podlaska do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie "Biała Podlaska mojej przyszłości". Zadaniem konkursu będzie przygotowanie odpowiedzi na tytułowe hasło, w jednej z trzech form wyrazu: praca pisemna, film lub praca graficzna.

Budowa kolejnego odcinka ul. Armii Krajowej, jezdni na ul. Pileckiego i chodnika
2020-07-02

Trwa budowa ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. A. Fieldorfa do skrzyżowania z ul. W. Pileckiego (odcinek od km 0+340,0 do km 0+514,8), chodnika po północnej stronie ul. Armii Krajowej wraz z zatoką postojową oraz jezdni ul. Pileckiego na odcinku 52 m i chodnika wzdłuż tego projektowanego odcinka.

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej
2020-07-01

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców

Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020