Aktualności
Cenny dar dla najuboższych. Przekazano kurtki i szale (WIDEO)
2015-09-21
Blisko sto kurtek i sto dwadzieścia chust przekazała Izba Celna w Białej Podlaskiej Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz Domowi Pomocy Społecznej w Kalince. Dokumenty przekazania darów podpisał prezydent Dariusz Stefaniuk i zastępca dyrektora Izby Celnej w towarzystwie dyrektora DPS Andrzeja Kośmidra.

- Cieszymy się że Izba Celna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom samorządu i mieszkańców. To zresztą nie pierwszy raz, bo wcześniej otrzymaliśmy wsparcie dla bialskiego żłobka. Cieszę że zamiast zostać zniszczone, te wyroby mogą służyć potrzebującym – mówił prezydent Stefaniuk, podkreślając ciągłą współpracę z organizacjami pozarządowymi, w celu zabezpieczenia potrzeb osób najbiedniejszych. Bialski włodarz nie zapomniał także o najlepszych życzeniach z okazji święta Służby Celnej, które złożył na ręce zastępcy dyrektora placówki. 

Potrzebujących niestety nie brakuje. W samej Białej z pomocy MOPS-u korzysta 4. Tys. osób z 1. tys. rodzin. Szczególnie w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym wsparcie wydaje się niezbędne. - Kurtki na pewno będą potrzebne, nie będzie problemu z ich rozdysponowaniem. Nasi podopieczni właśnie teraz najczęściej zgłaszają się po opał i odzież. Cieszymy się, że nasza praca jest zauważalna i doceniana, że możemy współpracować przy okazji takich akcji – wyjaśniała Bożena Szyc, zastępca dyrektora bialskiej placówki.

– Zapotrzebowanie na kurtki zgłosiły do nas MOPS oraz Dom Pomocy Społecznej z Kalinki. Dziś przekazujemy im produkty w równej ilości. Do podobnych zatrzymań dochodzi bardzo często. Tylko w tym roku zatrzymano ponad 14 tys. sztuk różnych wyrobów, jednak nie wszystkie możemy przekazać nieodpłatnie ze względu na wymogi formalne. W tym roku do takiej sytuacji dochodzi pierwszy raz, ale podobnie bywało już w ubiegłych latach – wyjaśniał Piotr Gajek, zastępca dyrektora Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Pozyskanie kurtek było możliwe dzięki akcji funkcjonariuszy z Tomaszowa Lubelskiego w 2013r. To właśnie wtedy przechwycono nielegalny transport towaru. Właściciel zgodził się na nieodpłatne przekazanie kurtek na cele charytatywne.

Pozostałe artykuły

Zakup 65 laptopów w ramach programu Zdalna Szkoła+
2020-08-12

Gmina Miejska Biała Podlaska zakupiła kolejnych 65 laptopów o wartości 155 000 zł w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa,...

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H
2020-08-04

UWAGA! W związku z przebudową II odcinka ul. Warszawskiej w dniach 4-7 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H. Linia A

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.