Aktualności
Cenny dar dla najuboższych. Przekazano kurtki i szale (WIDEO)
2015-09-21
Blisko sto kurtek i sto dwadzieścia chust przekazała Izba Celna w Białej Podlaskiej Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz Domowi Pomocy Społecznej w Kalince. Dokumenty przekazania darów podpisał prezydent Dariusz Stefaniuk i zastępca dyrektora Izby Celnej w towarzystwie dyrektora DPS Andrzeja Kośmidra.

- Cieszymy się że Izba Celna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom samorządu i mieszkańców. To zresztą nie pierwszy raz, bo wcześniej otrzymaliśmy wsparcie dla bialskiego żłobka. Cieszę że zamiast zostać zniszczone, te wyroby mogą służyć potrzebującym – mówił prezydent Stefaniuk, podkreślając ciągłą współpracę z organizacjami pozarządowymi, w celu zabezpieczenia potrzeb osób najbiedniejszych. Bialski włodarz nie zapomniał także o najlepszych życzeniach z okazji święta Służby Celnej, które złożył na ręce zastępcy dyrektora placówki. 

Potrzebujących niestety nie brakuje. W samej Białej z pomocy MOPS-u korzysta 4. Tys. osób z 1. tys. rodzin. Szczególnie w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym wsparcie wydaje się niezbędne. - Kurtki na pewno będą potrzebne, nie będzie problemu z ich rozdysponowaniem. Nasi podopieczni właśnie teraz najczęściej zgłaszają się po opał i odzież. Cieszymy się, że nasza praca jest zauważalna i doceniana, że możemy współpracować przy okazji takich akcji – wyjaśniała Bożena Szyc, zastępca dyrektora bialskiej placówki.

– Zapotrzebowanie na kurtki zgłosiły do nas MOPS oraz Dom Pomocy Społecznej z Kalinki. Dziś przekazujemy im produkty w równej ilości. Do podobnych zatrzymań dochodzi bardzo często. Tylko w tym roku zatrzymano ponad 14 tys. sztuk różnych wyrobów, jednak nie wszystkie możemy przekazać nieodpłatnie ze względu na wymogi formalne. W tym roku do takiej sytuacji dochodzi pierwszy raz, ale podobnie bywało już w ubiegłych latach – wyjaśniał Piotr Gajek, zastępca dyrektora Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Pozyskanie kurtek było możliwe dzięki akcji funkcjonariuszy z Tomaszowa Lubelskiego w 2013r. To właśnie wtedy przechwycono nielegalny transport towaru. Właściciel zgodził się na nieodpłatne przekazanie kurtek na cele charytatywne.

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.