Aktualności
Cenny dar dla najuboższych. Przekazano kurtki i szale (WIDEO)
2015-09-21
Blisko sto kurtek i sto dwadzieścia chust przekazała Izba Celna w Białej Podlaskiej Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz Domowi Pomocy Społecznej w Kalince. Dokumenty przekazania darów podpisał prezydent Dariusz Stefaniuk i zastępca dyrektora Izby Celnej w towarzystwie dyrektora DPS Andrzeja Kośmidra.

- Cieszymy się że Izba Celna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom samorządu i mieszkańców. To zresztą nie pierwszy raz, bo wcześniej otrzymaliśmy wsparcie dla bialskiego żłobka. Cieszę że zamiast zostać zniszczone, te wyroby mogą służyć potrzebującym – mówił prezydent Stefaniuk, podkreślając ciągłą współpracę z organizacjami pozarządowymi, w celu zabezpieczenia potrzeb osób najbiedniejszych. Bialski włodarz nie zapomniał także o najlepszych życzeniach z okazji święta Służby Celnej, które złożył na ręce zastępcy dyrektora placówki. 

Potrzebujących niestety nie brakuje. W samej Białej z pomocy MOPS-u korzysta 4. Tys. osób z 1. tys. rodzin. Szczególnie w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym wsparcie wydaje się niezbędne. - Kurtki na pewno będą potrzebne, nie będzie problemu z ich rozdysponowaniem. Nasi podopieczni właśnie teraz najczęściej zgłaszają się po opał i odzież. Cieszymy się, że nasza praca jest zauważalna i doceniana, że możemy współpracować przy okazji takich akcji – wyjaśniała Bożena Szyc, zastępca dyrektora bialskiej placówki.

– Zapotrzebowanie na kurtki zgłosiły do nas MOPS oraz Dom Pomocy Społecznej z Kalinki. Dziś przekazujemy im produkty w równej ilości. Do podobnych zatrzymań dochodzi bardzo często. Tylko w tym roku zatrzymano ponad 14 tys. sztuk różnych wyrobów, jednak nie wszystkie możemy przekazać nieodpłatnie ze względu na wymogi formalne. W tym roku do takiej sytuacji dochodzi pierwszy raz, ale podobnie bywało już w ubiegłych latach – wyjaśniał Piotr Gajek, zastępca dyrektora Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Pozyskanie kurtek było możliwe dzięki akcji funkcjonariuszy z Tomaszowa Lubelskiego w 2013r. To właśnie wtedy przechwycono nielegalny transport towaru. Właściciel zgodził się na nieodpłatne przekazanie kurtek na cele charytatywne.

Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.