Aktualności
Seniorzy rozpoczęli aktywną jesień
2015-09-21
Pogoda uniemożliwiła wspólną zabawę w Parku Radziwiłłów ale to nie przeszkodziło seniorom w miłym spędzeniu czasu podczas inauguracji Aktywnej Jesieni Bialskich Seniorów. Rezerwowe miejsce spotkania sprawdziło się chyba idealnie, bo na sali przy ul. Brzeskiej pojawiło się mnóstwo osób w starszym wieku.

Były występy na scenie, atrakcyjne konkursy, a ponadto nie zabrakło cennych porad zakresu zdrowego żywienia i aktywnego trybu życia. Bialscy seniorzy potwierdzili, że mają w sobie mnóstwo energii, aby wpływać na kulturalny obraz miasta.

Na miejscu nie zabrakło pełnej oferty instytucji, które na co dzień wspierają działalność seniorów, albo mają w swojej ofercie specjalne rabaty z myślą o osobach starszych. Taka możliwość dotyczy wszystkich seniorów, którzy korzystają z tzw. Bialskiej Karty Seniora. Dzięki niej wiele firm oferuje swoje usługi z korzystnymi rabatami. Niedzielne wydarzenie było też dobrą okazją do podziękowania przedstawicielom takich instytucji.

Oprócz prezentacji działalności bialskich klubów seniora, stowarzyszeń i innych grup, działających na rzecz osób starszych, na scenie niewątpliwą atrakcją okazał się pokaz mody, przygotowany przez firmę Bilacon. W rolę modelek wcieliły się bialskie seniorki, a każda stylizacja wywoływała burzę oklasków. Brawa towarzyszyły także występowi Klawej Ferajny – kapeli podwórkowej z Białej Podlaskiej, która utrwaliła się mieszkańcom przede wszystkim dzięki klimatycznemu hymnowi miasta.

Niedzielna inauguracja to zaledwie początek działań na rzecz seniorów w ramach Aktywnej Jesieni Bialskich Seniorów. Czekają nas warsztaty, prowadzone w Bialskim Centrum Kultury, poświęcone różnym zainteresowaniom. Począwszy od utrzymywania dobrej kondycji i zdrowego trybu życia, przez rozwijanie pasji artystycznych, spotkania z psychologiem, kończąc na zajęciach poświęconych bezpieczeństwu osób starszych. W programie przewidziano ponadto dwie wycieczki na przedstawienia teatralne do Warszawy i Białegostoku. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura dostępna”.Pozostałe artykuły

Zakup 65 laptopów w ramach programu Zdalna Szkoła+
2020-08-12

Gmina Miejska Biała Podlaska zakupiła kolejnych 65 laptopów o wartości 155 000 zł w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa,...

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H
2020-08-04

UWAGA! W związku z przebudową II odcinka ul. Warszawskiej w dniach 4-7 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H. Linia A

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.