Aktualności
Seniorzy rozpoczęli aktywną jesień
2015-09-21
Pogoda uniemożliwiła wspólną zabawę w Parku Radziwiłłów ale to nie przeszkodziło seniorom w miłym spędzeniu czasu podczas inauguracji Aktywnej Jesieni Bialskich Seniorów. Rezerwowe miejsce spotkania sprawdziło się chyba idealnie, bo na sali przy ul. Brzeskiej pojawiło się mnóstwo osób w starszym wieku.

Były występy na scenie, atrakcyjne konkursy, a ponadto nie zabrakło cennych porad zakresu zdrowego żywienia i aktywnego trybu życia. Bialscy seniorzy potwierdzili, że mają w sobie mnóstwo energii, aby wpływać na kulturalny obraz miasta.

Na miejscu nie zabrakło pełnej oferty instytucji, które na co dzień wspierają działalność seniorów, albo mają w swojej ofercie specjalne rabaty z myślą o osobach starszych. Taka możliwość dotyczy wszystkich seniorów, którzy korzystają z tzw. Bialskiej Karty Seniora. Dzięki niej wiele firm oferuje swoje usługi z korzystnymi rabatami. Niedzielne wydarzenie było też dobrą okazją do podziękowania przedstawicielom takich instytucji.

Oprócz prezentacji działalności bialskich klubów seniora, stowarzyszeń i innych grup, działających na rzecz osób starszych, na scenie niewątpliwą atrakcją okazał się pokaz mody, przygotowany przez firmę Bilacon. W rolę modelek wcieliły się bialskie seniorki, a każda stylizacja wywoływała burzę oklasków. Brawa towarzyszyły także występowi Klawej Ferajny – kapeli podwórkowej z Białej Podlaskiej, która utrwaliła się mieszkańcom przede wszystkim dzięki klimatycznemu hymnowi miasta.

Niedzielna inauguracja to zaledwie początek działań na rzecz seniorów w ramach Aktywnej Jesieni Bialskich Seniorów. Czekają nas warsztaty, prowadzone w Bialskim Centrum Kultury, poświęcone różnym zainteresowaniom. Począwszy od utrzymywania dobrej kondycji i zdrowego trybu życia, przez rozwijanie pasji artystycznych, spotkania z psychologiem, kończąc na zajęciach poświęconych bezpieczeństwu osób starszych. W programie przewidziano ponadto dwie wycieczki na przedstawienia teatralne do Warszawy i Białegostoku. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura dostępna”.Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.