Aktualności
W weekend nad miastem znowu zobaczymy samoloty. Pierwsze starty odbyły się już w piątek (WIDEO)
2015-09-18
W najbliższy weekend odżyje bialskie lotnisko. Na niebie pojawią się szybowce i samoloty ultralekkie, a swoją ofertę zaprezentują firmy BB Aero i Avioner. Gościem specjalnym wydarzenia będzie medalistka mistrzostw świata akrobacji szybowcowej. Już dzisiaj nad miastem pojawiły się pierwsze maszyny. 

To dopiero próba generalna, sprawdzenie możliwości nowej wyciągarki do wysokich holi i przydatności lądowiska w Białej do szkolenia akrobacyjnego. 19 i 20 września będzie można jednak naocznie doświadczyć reaktywacji lotniska, skorzystać z okazji obejrzenia i przelotu widokowego nad miastem. Od godziny 10.00 do 17.00 nie zabraknie atrakcji dla wszystkich pasjonatów lotnictwa. 

Samoloty nad miastem zobaczyliśmy już dzisiaj. Na niebie można było zaobserwować baner przygotowany na jubileusz 490-lecia miasta. W sobotę i niedzielę będzie także możliwość odpłatnych lotów z instruktorami. Jednym z nich będzie Małgorzata Margańska – medalistka mistrzostw świata akrobacji szybowcowej. Będzie też możliwość startów za wyciągarką innych szybowców, które pojawią się na lądowisku, a także hole za samolotem WT-9, w tym najdłuższy hol o długości 3,5 km.

Jak przyznaje Adam Michałowski, starty na tak długim holu to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy. - Dzięki tak długiemu pasowi startowemu można wynosić szybowce na wysokość, umożliwiającą swobodne akrobacje. Inne lotniska mogą się pochwalić jedynie niecałym 1000 m długości. Bialskie lądowisko to idealne miejsce do takich celów - mówi trener mistrza świata Marcina Pośpieszyńskiego.   

Podczas weekendowej imprezy inauguracyjnej firma BB Aero będzie prowadziła nabór kandydatów na szybowcowe szkolenie podstawowe i do świadectwa kwalifikacji pilota samolotów ultralekkich, które mają ruszyć niedługo w Białej Podlaskiej. Będzie też możliwość spotkania z przedstawicielami firmy Avioner, prowadzącej e-learningowe lotnicze szkolenia teoretyczne oraz z lekarzem orzecznikiem z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie, gdzie można wykonać badania lotniczo-lekarskie, niezbędne do zakończenia praktycznego szkolenia lotniczego. Nad miastem pojawią się także samoloty ultralekkie: 3Xtrim i WT-9 Dynamic.

Pozostałe artykuły

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Monitorowanie stanu drzew w mieście, planowe wycinki oraz nasadzenia zastępcze
2019-11-22

Zmiany urbanizacyjne wiążą się z przemianami we wszystkich dziedzinach życia i rozwoju miasta. Realizowane inwestycje nie tylko zwiększają komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, ale wpływają też na konieczność zmian estetycznych. Obejmują one również gospodarowanie zielenią miejską. Samorządy są zobowiązane do monitorowania stanu zieleni, zwłaszcza drzew pod kątem ich stanu zdrowotnego.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Białej Podlaskiej
2019-09-02

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty! Podczas miejskiej inauguracji w ZSO nr 2 im. Adama Mickiewicza prezydent Michał Litwniuk życzył uczniom, rodzicom, dyrektorom szkół, nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych pełnych sukcesów kolejnych 10 miesięcy.

Park Radziwiłłowski coraz piękniejszy
2019-08-23

Park Radziwiłłowski to perła Białej Podlaskiej. Pięknieje z tygodnia na tydzień, a prace, którę się w nim toczą, są na finiszu. Kluczowe inwestycje przywracają piękno dawnej siedzibie Radziwiłłów.

Za nami ocena projektów Budżetu Obywatelskiego na rok 2020
2019-07-18

Do IV edycji Budżetu Obywatelskiego wpłynęło łącznie 28 projektów. W większości są to projekty powtarzające się corocznie, takie jak place zabaw, siłownie, boiska, ulice czy chodniki ale znajdziemy też takie, które pojawiają się po raz pierwszy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.