Aktualności

W muzeum będzie można oglądać wystawę rowerów z okresu międzywojnia
2015-09-09

Polski Rower w II Rzeczpospolitej – taki tytuł nosi ekspozycja, która zostanie otwarta w najbliższy piątek w Muzeum Południowego Podlasia. Wystawę honorowym patronatem objął prezydent miasta oraz słynny kolarz Czesław Lang.

Eksponaty pochodzą ze zbiorów i kolekcji Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Sportu i Turystyki w Łodzi, Muzeum Techniki i przemysłu NOT w Warszawie, Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, Leona Chmieliny z Ostrowa Wlkp., Bartosza Gogolewskiego z Poznania, Wojciech Mszycy z Katowic, Macieja Paska z Ryczowa, Dawida Piechowiaka z Zamościa, Witolda Rybczyńskiego z Poznania, Czesława Wesołowskiego z Wieliczki. Na wystawie znajdziemy też zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej i Radosława Laskowskiego z Białej Podlaskiej.

Wernisaż przewidziano na piątek 11 września o godz. 18.00 w Muzeum Południowego Podlasia. Ponadto do końca miesiąca w muzeum wciąż można oglądać ekspozycję poświęconą Legionom Polskim. 

Pozostałe artykuły

W Małpim Gaju, w pobliżu pasieki, odbyła się akcja sadzenia drzew z okazji Dnia Drzewa. Inicjatywa zorganizowana przez Koło Bialczan została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała...

Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej.

Za nami Finał Wojewódzki Ligi Lekkoatletycznej Licealiady.

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Zakład Gospodarki Lokalowej Spółka z o.o. zapraszają na Bialskie Święto Chleba

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej oraz w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.