Aktualności
W weekend ruszają w mieście kolejne Dni Fantastyki
2015-09-04
We wrześniu już po raz kolejny w Białej Podlaskiej odbędzie się konwent miłośników fantastyki. Podczas dwudniowej imprezy na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Bialskie Dni Fantastyki odbędą się w weekend 5-6 września w ZSO nr 2, przy ul. Leszczynowej. Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta Dariusza Stefaniuka. 

Bialskie Dni Fantastyki zostały podzielone na pięć bloków tematycznych. Pierwszy z nich to blok fantastyki. Będzie można dowiedzieć się m. in. jak powstał „Star Trek”, dokąd zmierzają filmy i seriale o superbohaterach, posłuchać o fantastyce w literaturze rosyjskiej, jak również obejrzeć seans kina geekowskiego.

Podczas drugiego bloku, jakim jest blok kultury Dalekiego Wschodu, będzie możliwość poznania wojowniczek Sailor Moon z 1992 roku, a także współczesnych. Chodzi oczywiście o kultowy serial Czarodziejka z Księżyca. Dowiemy się także, w czym Pokemony są lepsze od znaczków pocztowych, jak również poznamy fenomen niezwykłej gry Touhou. Na zakończenie pierwszego dnia odbędzie się Gala konkursowa Biała Podlaska Cosplay Open.

Kultura i nauka to kolejny blok BDF. Dowiemy się m. in. czy komputer w przyszłości będzie szybszy i dokąd zmierza kino. Znajdzie się również coś dla amatorów piwa, bo swój wykład na ten temat zaprezentuje Maciej Trochimiuk. O fotografii analogowej opowiedzą z kolei Maciej Szczęsny i Agata Arseniuk.

Games Room to blok przeznaczony dla miłośników gier i turniejów. Uczestnicy zmierzą się w turnieju karcianym Warhammer, turnieju walki na broń bezpieczną oraz w turnieju w Szlachecką Grę Karcianą Veto! Miłośnicy fantastyki będą mieli okazje stanąć do walki w konkursie na Mistrza Gry oraz Let Me Out.

Ostatni blok to Gry wideo. W tym dziale odbędzie się prawdziwa gratka dla fanów skoków narciarskich - turniej Deluxe Ski Jumping 2, a także bialski Fighting Tournament 2015. Prelekcje będą odbywały się w sobotę w godzinach 10-22, oraz w niedzielę w godzinach 10-20.00.

Szczegółowy program znajdziecie pod tym linkiem:

POLECAMY TAKŻE: program konwentu

Pozostałe artykuły

"Wiedeń moich marzeń" - premierę widowiska oklaskiwało w Białej Podlaskiej ponad 2500 zachwyconych widzów
2019-10-08

Wiedeń moich marzeń" to muzyczne widowisko  wyreżyserowane przez Krzysztofa Korwin-Piotrowskiego, dyrektora artystycznego Fundacji Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego, którą prezydent Michał Litwiniuk zaprosił do współorganizacji Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego.

Renata Sobczak laureatką Bialskiej Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej
2019-10-08

Na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Biała Podlaska z 2 kwietnia 2019 r. w sprawie przyznania oraz wysokości nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej,...

100 wystawców na Jarmarku Michałowym!
2019-10-07

Jarmark Michałowy to tradycyjne spotkanie rękodzielników, rzemieślników i artystów na pl. Wolności, organizowane podczas Dni Patrona Białej Podlaskiej św. Michała Archanioła. W tym roku na jarmark przybyło 100 wystawców - to rekordowa liczba. Dla bialskich Michałów obchodzących swoje święto 29 września przygotowano imieninowy tort, którym częstował przybyłych prezydent Michał Litwiniuk.

Uroczysta sesja Rady Miasta w dniu imienin św. Michała Archanioła
2019-10-07

W dniu imienin Patrona Miasta św. Michała Archanioła odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której prezydent Michał Litwiniuk i przewodniczący Rady Bogusław Broniewicz wręczyli tytuł Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska Annie Chwałek, prezes i założycielce stowarzyszenia Wspólny Świat.

Uroczystości miejskie 1-17 września 2019 r.
2019-08-26

W 2019 r. czcimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści sowieckiej na Polskę. Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza na upamiętniające je uroczystości miejskie i wydarzenia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.