Aktualności
W weekend ruszają w mieście kolejne Dni Fantastyki
2015-09-04
We wrześniu już po raz kolejny w Białej Podlaskiej odbędzie się konwent miłośników fantastyki. Podczas dwudniowej imprezy na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Bialskie Dni Fantastyki odbędą się w weekend 5-6 września w ZSO nr 2, przy ul. Leszczynowej. Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta Dariusza Stefaniuka. 

Bialskie Dni Fantastyki zostały podzielone na pięć bloków tematycznych. Pierwszy z nich to blok fantastyki. Będzie można dowiedzieć się m. in. jak powstał „Star Trek”, dokąd zmierzają filmy i seriale o superbohaterach, posłuchać o fantastyce w literaturze rosyjskiej, jak również obejrzeć seans kina geekowskiego.

Podczas drugiego bloku, jakim jest blok kultury Dalekiego Wschodu, będzie możliwość poznania wojowniczek Sailor Moon z 1992 roku, a także współczesnych. Chodzi oczywiście o kultowy serial Czarodziejka z Księżyca. Dowiemy się także, w czym Pokemony są lepsze od znaczków pocztowych, jak również poznamy fenomen niezwykłej gry Touhou. Na zakończenie pierwszego dnia odbędzie się Gala konkursowa Biała Podlaska Cosplay Open.

Kultura i nauka to kolejny blok BDF. Dowiemy się m. in. czy komputer w przyszłości będzie szybszy i dokąd zmierza kino. Znajdzie się również coś dla amatorów piwa, bo swój wykład na ten temat zaprezentuje Maciej Trochimiuk. O fotografii analogowej opowiedzą z kolei Maciej Szczęsny i Agata Arseniuk.

Games Room to blok przeznaczony dla miłośników gier i turniejów. Uczestnicy zmierzą się w turnieju karcianym Warhammer, turnieju walki na broń bezpieczną oraz w turnieju w Szlachecką Grę Karcianą Veto! Miłośnicy fantastyki będą mieli okazje stanąć do walki w konkursie na Mistrza Gry oraz Let Me Out.

Ostatni blok to Gry wideo. W tym dziale odbędzie się prawdziwa gratka dla fanów skoków narciarskich - turniej Deluxe Ski Jumping 2, a także bialski Fighting Tournament 2015. Prelekcje będą odbywały się w sobotę w godzinach 10-22, oraz w niedzielę w godzinach 10-20.00.

Szczegółowy program znajdziecie pod tym linkiem:

POLECAMY TAKŻE: program konwentu

Pozostałe artykuły

Maja Romanowska najlepsza! Podopieczna Ireneusza Parafiniuka laureatką nagrody Grand Prix festiwalu PIASTUŚ
2019-06-11

Podczas Dni Białej Podlaskiej odbył się także festiwal „Piastuś”,  w którym biorą udział najmłodsze bialskie talenty. Laureatką nagrody Grand Prix została dziewięcioletnia Maja Romanowska.

Chór "Społem" otrzymał nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej
2019-05-22

Chór „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia. Podczas uroczystości z tej okazji wiceprezydent Maciej Buczyński wręczył w imieniu władz miasta muzykom chóru "Społem" nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej

Rozpoczynają się Bialskie Dni Książki Dziecięcej
2019-05-15

Kto czyta książki, żyje podwójnie – pisał włoski pisarz Umberto Eco. Miejska Biblioteka Publiczna sprzyja tej maksymie i zaprasza wszystkich na dwudziestą edycję „Bialskich Dni...

XI edycja Wojewódzkiego Konkursu "Polonista Roku" rozstrzygnięta!
2019-05-14

Już po raz jedenasty odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej Wojewódzki...

Uroczystości upamiętniające jeńców włoskich - 8 maja 2019 r.
2019-05-09

Uroczystości upamiętniające żołnierzy włoskich więzionych w obozie Stalag 366 Z, który znajdował się na terenie dzisiejszej ul. Wesołej, otworzył prezydent Michał Litwiniuk. Prezydent miasta...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.