Aktualności
Perspektywa wypoczywała. Podopieczni świetlicy spędzili wakacje na pojezierzu
2015-09-03

Lato, wakacyjne szaleństwa i wylegiwanie się na słońcu, spacery, pływanie w jeziorze i mnóstwo zabaw integracyjnych - to przepis na udany, wakacyjny wypoczynek. Te i inne atrakcje czekały na podopiecznych placówek wsparcia dziennego z naszego miasta, podczas kolonii na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim.

Grupa 48 wychowanków z bialskich placówek wsparcia dziennego, wraz z wychowawcami wypoczywała  nad jeziorem Łukcze, na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim. Celem wyjazdu było pokazanie jak miło, a jednocześnie aktywnie można spędzać czas wolny - podkreśla Monika Owczaruk, kierownik świetlicy środowiskowej Perspektywa. Wakacyjny wyjazd był też okazją do zrealizowania treści programu z zakresu profilaktyki uzależnień. Dzieci nauczyły się współdziałania w grupie rówieśniczej, funkcjonowania w społeczeństwie oraz współuczestnictwa w wielu konkurencjach.

Na kolonistów czekało wiele atrakcji, których na pojezierzu nie brakuje. Zabawy wodne, zajęcia z windsurfingu, offroad, tor linowy, strzelanie z łuku - to kolonijne rarytasy. Było coś dla ciała i umysłu. Poza sportowymi atrakcjami na podopiecznych czekały też wycieczki krajoznawcze po Poleskim Parku Narodowym wraz ze zwiedzaniem muzeum PPN. – Ekstremalnych przejażdżek, emocji i silnych przeżyć nigdy nie brakuje na obozach z naszymi wychowankami – dodaje Monika Owczaruk. Podopieczni mieli możliwość uczestniczenia w wyjeździe dzięki pozyskanym środkom finansowym z Urzędu Miasta. Aktywne kolonie zorganizowało biuro podróży Mario Presto. 


Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.