Aktualności
Perspektywa wypoczywała. Podopieczni świetlicy spędzili wakacje na pojezierzu
2015-09-03

Lato, wakacyjne szaleństwa i wylegiwanie się na słońcu, spacery, pływanie w jeziorze i mnóstwo zabaw integracyjnych - to przepis na udany, wakacyjny wypoczynek. Te i inne atrakcje czekały na podopiecznych placówek wsparcia dziennego z naszego miasta, podczas kolonii na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim.

Grupa 48 wychowanków z bialskich placówek wsparcia dziennego, wraz z wychowawcami wypoczywała  nad jeziorem Łukcze, na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim. Celem wyjazdu było pokazanie jak miło, a jednocześnie aktywnie można spędzać czas wolny - podkreśla Monika Owczaruk, kierownik świetlicy środowiskowej Perspektywa. Wakacyjny wyjazd był też okazją do zrealizowania treści programu z zakresu profilaktyki uzależnień. Dzieci nauczyły się współdziałania w grupie rówieśniczej, funkcjonowania w społeczeństwie oraz współuczestnictwa w wielu konkurencjach.

Na kolonistów czekało wiele atrakcji, których na pojezierzu nie brakuje. Zabawy wodne, zajęcia z windsurfingu, offroad, tor linowy, strzelanie z łuku - to kolonijne rarytasy. Było coś dla ciała i umysłu. Poza sportowymi atrakcjami na podopiecznych czekały też wycieczki krajoznawcze po Poleskim Parku Narodowym wraz ze zwiedzaniem muzeum PPN. – Ekstremalnych przejażdżek, emocji i silnych przeżyć nigdy nie brakuje na obozach z naszymi wychowankami – dodaje Monika Owczaruk. Podopieczni mieli możliwość uczestniczenia w wyjeździe dzięki pozyskanym środkom finansowym z Urzędu Miasta. Aktywne kolonie zorganizowało biuro podróży Mario Presto. 


Pozostałe artykuły

Tak będzie wyglądało przedszkole przy ul. Łomaskiej 2d
2020-07-03

Nowa placówka przedszkola samorządowego nr 6 powstanie jako element projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Miejskie podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych 2019/2020
2020-07-02

Uroczyste Gale Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych miały miejsce w dniu 25 czerwca br. W miejskich szkołach prowadzone są podczas roku szkolnego zmagania uczniów w kilkunastu konkurencjach przedmiotowych. I jak co roku, pod koniec roku szkolnego następuje podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych.

UWAGA KONKURS !!! Biała Podlaska mojej przyszłości
2020-07-02

Serdecznie zapraszamy młodzież z terenu miasta i gminy Biała Podlaska do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie "Biała Podlaska mojej przyszłości". Zadaniem konkursu będzie przygotowanie odpowiedzi na tytułowe hasło, w jednej z trzech form wyrazu: praca pisemna, film lub praca graficzna.

Budowa kolejnego odcinka ul. Armii Krajowej, jezdni na ul. Pileckiego i chodnika
2020-07-02

Trwa budowa ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. A. Fieldorfa do skrzyżowania z ul. W. Pileckiego (odcinek od km 0+340,0 do km 0+514,8), chodnika po północnej stronie ul. Armii Krajowej wraz z zatoką postojową oraz jezdni ul. Pileckiego na odcinku 52 m i chodnika wzdłuż tego projektowanego odcinka.

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej
2020-07-01

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców

Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020