uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...
Lato, wakacyjne szaleństwa i wylegiwanie się na słońcu, spacery, pływanie w jeziorze i mnóstwo zabaw integracyjnych - to przepis na udany, wakacyjny wypoczynek. Te i inne atrakcje czekały na podopiecznych placówek wsparcia dziennego z naszego miasta, podczas kolonii na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim.
Grupa 48 wychowanków z bialskich placówek wsparcia dziennego, wraz z wychowawcami wypoczywała nad jeziorem Łukcze, na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim. Celem wyjazdu było pokazanie jak miło, a jednocześnie aktywnie można spędzać czas wolny - podkreśla Monika Owczaruk, kierownik świetlicy środowiskowej Perspektywa. Wakacyjny wyjazd był też okazją do zrealizowania treści programu z zakresu profilaktyki uzależnień. Dzieci nauczyły się współdziałania w grupie rówieśniczej, funkcjonowania w społeczeństwie oraz współuczestnictwa w wielu konkurencjach.
Na kolonistów czekało wiele atrakcji, których na pojezierzu nie brakuje. Zabawy wodne, zajęcia z windsurfingu, offroad, tor linowy, strzelanie z łuku - to kolonijne rarytasy. Było coś dla ciała i umysłu. Poza sportowymi atrakcjami na podopiecznych czekały też wycieczki krajoznawcze po Poleskim Parku Narodowym wraz ze zwiedzaniem muzeum PPN. – Ekstremalnych przejażdżek, emocji i silnych przeżyć nigdy nie brakuje na obozach z naszymi wychowankami – dodaje Monika Owczaruk. Podopieczni mieli możliwość uczestniczenia w wyjeździe dzięki pozyskanym środkom finansowym z Urzędu Miasta. Aktywne kolonie zorganizowało biuro podróży Mario Presto.
Stowarzyszenie Koło Bialczan zorganizowało walne zgromadzenie członków, podczas którego dokonano wyboru zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa organizacji nadal będzie sprawować...
Młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury (BCK24), zanotowały kolejną serię spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Lilianna i Zuzanna Rudzkie, tworzące pod okiem instruktorki Lilli Wielgan-Michaluk, szturmem zdobywają uznanie w świecie filmu niezależnego i animacji. Ich najnowsze dzieło – film animowany „W krainie Marii Prymaczenko”





