Aktualności
Wyjątkowi goście z Tajwanu odwiedzili miasto
2015-09-03

Xu Min Sheng oraz jego żona Czi Je wraz z dziećmi gościli u zastępcy prezydenta Michała Litwiniuka. Oboje są artystami, specjalizującymi się w plecionkarstwie, ale nie jest to ich główne źródło dochodu. Ich wizyta to pokłosie udziału Fundacji Kreacja Magia Rąk w Światowym Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa.

Goście z Tajwanu zajmują się plecionkarstwem hobbystycznie. Xu wyplata głównie z bambusa, a jego prace znane są na całym świecie: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Kanadzie, USA i krajach afrykańskich. Ostatnio pracował i prowadził zajęcia w Omanie, a za 2 tygodnie wyjeżdża do Chin.

W pracy i działalności artystycznej pomaga mu żona. Czi Je prowadzi w swoim kraju zajęcia na uniwersytetach, ucząc studentów swojej sztuki. Plecionkarstwo wdraża ponadto w program nauczania dzieci w wieku 4 lat. Nie zapomina przy tym o córce i synu, którzy bardzo często wspierają rodziców w ich pasjach.  

III Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa odbył się w tym roku w Nowym Tomyślu w dniach 21-23 sierpnia. Miasto reprezentowała na nim Fundacja Kreacja Magia Rąk. Prace z Białej Podlaskiej - stół oraz hamak, spotkały się z dużym zainteresowaniem i pozytywnymi komentarzami ze strony zwiedzających wystawę. 

Pozostałe artykuły

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Komunikat Urzędu Regulacji Energetyki
2019-11-29

Urząd Regulacji Energetyki informuje, że Spółka HEG kończy działalnoś na rynku gazu i energii. Firma kończy działalność na rynku gazu i energii, jednak dostawy tych mediów do...

Rusza rekrutacja do projektu "Załóż firmę i odnieś sukces!"
2019-11-28

Od 29 listopada do 6 grudnia br. trwa rekrutacja do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska”. Jest on realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014 -2020, Oś priorytetowa 9. Rynek Pracy, Działanie 9.3 Rozwój przedsiębiorczości.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.