Aktualności
Wyjątkowi goście z Tajwanu odwiedzili miasto
2015-09-03

Xu Min Sheng oraz jego żona Czi Je wraz z dziećmi gościli u zastępcy prezydenta Michała Litwiniuka. Oboje są artystami, specjalizującymi się w plecionkarstwie, ale nie jest to ich główne źródło dochodu. Ich wizyta to pokłosie udziału Fundacji Kreacja Magia Rąk w Światowym Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa.

Goście z Tajwanu zajmują się plecionkarstwem hobbystycznie. Xu wyplata głównie z bambusa, a jego prace znane są na całym świecie: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Kanadzie, USA i krajach afrykańskich. Ostatnio pracował i prowadził zajęcia w Omanie, a za 2 tygodnie wyjeżdża do Chin.

W pracy i działalności artystycznej pomaga mu żona. Czi Je prowadzi w swoim kraju zajęcia na uniwersytetach, ucząc studentów swojej sztuki. Plecionkarstwo wdraża ponadto w program nauczania dzieci w wieku 4 lat. Nie zapomina przy tym o córce i synu, którzy bardzo często wspierają rodziców w ich pasjach.  

III Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa odbył się w tym roku w Nowym Tomyślu w dniach 21-23 sierpnia. Miasto reprezentowała na nim Fundacja Kreacja Magia Rąk. Prace z Białej Podlaskiej - stół oraz hamak, spotkały się z dużym zainteresowaniem i pozytywnymi komentarzami ze strony zwiedzających wystawę. 

Pozostałe artykuły

Powrót wojska do Białej Podlaskiej
2020-09-16

Nowy garnizon w naszym mieście jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa, ale też olbrzymią szansą rozwoju - to nowe miejsca pracy, infrastruktura, zagospodarowanie terenów byłego lotniska...

Program opieki wytchnieniowej
2020-09-15

Program opieki wytchnieniowej to kolejny projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami, który wdrażamy w Białej Podlaskiej.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”
2020-09-15

Prezydent Michał Litwiniuk przekazał sprzęt komputerowy pierwszej rodzinie zastępczej zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii...

Biała Podlaska walczy o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski
2020-09-15

Zasady rowerowej rywalizacji są proste Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację stworzoną na potrzeby wyzwania, zarejestrować się i wybrać miasto, dla którego uczestnik będzie nakręcał kilometry....

Serce wypełnią plastikowe nakrętki
2020-09-14

Przy Szkole Podstawowej nr 2, z inicjatywy Prezydenta Michała Litwiniuka oraz dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Aleksandry Dopierały, postawiono wielkie serce na plastikowe nakrętki,...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.