Aktualności
W szpitalach brakuje krwi. Przyłącz się do akcji honorowego krwiodawstwa
2015-08-25
Wakacje to okres kiedy zapasy krwi dramatycznie się zmniejszają. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie informuje o występującym braku i zachęca do organizowania specjalnych akcji. Jedna z takich będzie miała miejsce już w najbliższy czwartek w Białej Podlaskiej.

Na Placu Wolności w czwartek zaparkuje oznakowany autobus, tzw. krwiobus. Będzie dostępny dla krwiodawców od godz. 11.30 do 16.00. Poza oddaniem krwi dodatkowo będzie można zadeklarować chęć oddania szpiku kostnego.

Krew mogą oddawać osoby zdrowe, pełnoletnie w wieku nie przekraczającym 65 lat. Waga również nie jest bez znaczenia. Minimum to 50 kg w przypadku mężczyzn i 45 kg w przypadku kobiet. Przed oddaniem krwi należy wypocząć, wyspać się oraz zjeść lekkostrawny posiłek. Na dobę przed pobraniem nie można pić alkoholu. Przyjmowanie leków a nawet przeziębienie może być przeciwskazaniem do oddania krwi.

Każdego dnia można również oddać krew stacjonarnie w siedzibie bialskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Terebelskiej 57/65.
Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.