Aktualności
Chwilka dała popis! Wyjątkowe zwieńczenie koncertów na Placu
2015-08-24

Występem bialskiej dumy zakończył się cykl piątkowych koncertów na Placu Wolności. Zespół wokalny „Chwilka” udowodnił, że mamy się czym pochwalić, podkreślając tym samym główny sens inicjatywy prezydenta Dariusza Stefaniuka.

Wakacyjne występy miały pokazać, że Biała Podlaska nie ma się czego wstydzić pod względem ilości talentów muzycznych. Faktycznie tak się stało, bo podczas dziesięciu wieczorów na Placu miały okazję zaprezentować się tutejsze zespoły i wokaliści, osiągający sukcesy w całym kraju.

„Chwilka” prowadzona przez Ireneusza Parafiniuka udowodniła, że mimo długiej i bogatej tradycji nie spoczywa na laurach. Instruktor wciąż stawia sobie nowe cele i kolejne wyzwania, dlatego w piątek na scenie zobaczyliśmy kilka pokoleń wokalistów, włącznie z artystami, którzy swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczynali pod czujnym okiem instruktora z Piasta jeszcze w latach 80.

Począwszy od najmłodszych, aż po młode gwiazdy i doświadczone wokalistki – na placu było wszystko. Nie było również zaskoczenia, gdy koncert otwierał i zamykał swoimi wykonaniami Janusz Maleńczuk. Po pierwsze dlatego, że to właśnie jego artystyczny autorytet i zmysł organizacyjny czuwał nad piątkowymi koncertami. Po drugie, bo to właśnie jedna z tych osób, które na Chwilce się wychowały i do dzisiaj nie wstydzą się tego przyznać.

Na scenie nie zabrakło także inicjatora występów. Prezydent Dariusz Stefaniuk podkreślał, że wysoka frekwencja koncertów tylko potwierdziła, że podobne wydarzenia powinny odbywać się w mieście jak najczęściej. Pomysł był dobry, trafiony i na pewno do niego wrócimy – mówił z radością na Placu Wolności prezydent miasta.

Pozostałe artykuły

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Swingowa potańcówka przy muzyce granej na żywo już w piątek!
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej zapraszają na swingową potańcówkę przy muzyce granej na żywo!

Rajd rowerowy "Za Torami" - Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska
2024-06-11

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Za Torami" zapraszają na sąsiedzki rajd rowerowy pn. "Kręcimy dla Miasta Biała Podlaska".

Hanna Bajkowska otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia
2024-06-11

Dziś Prezydent Miasta Michał Litwiniuk wręczył pani Hannie Bajkowskiej Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziaiłłowej II stopnia.

III Etap Bialskiego Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej - sportowa integracja i olimpijski duch
2024-06-11

10 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej odbył się III etap Bialskiego Turnieju Szkół.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.