Aktualności
Chwilka dała popis! Wyjątkowe zwieńczenie koncertów na Placu
2015-08-24

Występem bialskiej dumy zakończył się cykl piątkowych koncertów na Placu Wolności. Zespół wokalny „Chwilka” udowodnił, że mamy się czym pochwalić, podkreślając tym samym główny sens inicjatywy prezydenta Dariusza Stefaniuka.

Wakacyjne występy miały pokazać, że Biała Podlaska nie ma się czego wstydzić pod względem ilości talentów muzycznych. Faktycznie tak się stało, bo podczas dziesięciu wieczorów na Placu miały okazję zaprezentować się tutejsze zespoły i wokaliści, osiągający sukcesy w całym kraju.

„Chwilka” prowadzona przez Ireneusza Parafiniuka udowodniła, że mimo długiej i bogatej tradycji nie spoczywa na laurach. Instruktor wciąż stawia sobie nowe cele i kolejne wyzwania, dlatego w piątek na scenie zobaczyliśmy kilka pokoleń wokalistów, włącznie z artystami, którzy swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczynali pod czujnym okiem instruktora z Piasta jeszcze w latach 80.

Począwszy od najmłodszych, aż po młode gwiazdy i doświadczone wokalistki – na placu było wszystko. Nie było również zaskoczenia, gdy koncert otwierał i zamykał swoimi wykonaniami Janusz Maleńczuk. Po pierwsze dlatego, że to właśnie jego artystyczny autorytet i zmysł organizacyjny czuwał nad piątkowymi koncertami. Po drugie, bo to właśnie jedna z tych osób, które na Chwilce się wychowały i do dzisiaj nie wstydzą się tego przyznać.

Na scenie nie zabrakło także inicjatora występów. Prezydent Dariusz Stefaniuk podkreślał, że wysoka frekwencja koncertów tylko potwierdziła, że podobne wydarzenia powinny odbywać się w mieście jak najczęściej. Pomysł był dobry, trafiony i na pewno do niego wrócimy – mówił z radością na Placu Wolności prezydent miasta.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.