Aktualności
Chwilka na finał cyklu piątkowych koncertów
2015-08-21
Po raz ostatni w te wakacje wybrzmi muzyka na Placu Wolności. Piątkowe koncerty cieszyły się wielką popularnością, a dziś mają swój wielki finał w postaci przeglądu najmłodszych talentów oraz doświadczonych wokalistów Zespołu Chwilka. Początek tradycyjnie o godz. 19.00.

Grupa prowadzona przez Ireneusza Parafiniuka od 1986 roku zdążyła zgarnąć wszelkie nagrody zarówno w kraju, jak i za granicą. Młodzi wokaliści wprawiali w osłupienie swoimi możliwościami i warsztatem nawet największe autorytety. Dziś tradycja Chwilki wciąż jest żywa, a ostatnio nawet wzbogacona o kolejny pomysł. Najbardziej doświadczone wokalistki kilka lat temu stworzyły Chwilkę na szpilkach i udowadniają, że nigdy nie jest za późno na przygodę ze śpiewaniem. Zwłaszcza jeśli chodzi o dobrą zabawę i doborowe towarzystwo.

W ramach piątkowych występów, wakacyjnej inicjatywy prezydenta Dariusza Stefaniuka, oglądaliśmy i słuchaliśmy wyjątkowo różnych gatunków muzycznych i wielu inspiracji. W sumie podziwialiśmy dziesięć koncertów dziewięciu zespołów i wykonawców z Białej lub okolic. Celem prezydenckiego pomysłu była prezentacja talentów i artystycznego dorobku naszej miejscowości.Pozostałe artykuły

Jubileusz Klawej Ferajny
2019-06-26

23 czerwca br. podczas koncertu jubileuszowego prezydent Michał Litwiniuk wręczył kapeli Klawa Ferajna nagrodę z okazji 10-lecia jej istnienia.

Wakacje z miejskimi ośrodkami kultury
2019-06-19

Zapraszamy do korzystania z wakacyjnej oferty miejskich instytucji kultury.

Wakacje z biblioteką
2019-06-19

Biblioteka przygotowała mnóstwo atrakcji na najbliższe dwa miesiące!

Maja Romanowska najlepsza! Podopieczna Ireneusza Parafiniuka laureatką nagrody Grand Prix festiwalu PIASTUŚ
2019-06-11

Podczas Dni Białej Podlaskiej odbył się także festiwal „Piastuś”,  w którym biorą udział najmłodsze bialskie talenty. Laureatką nagrody Grand Prix została dziewięcioletnia Maja Romanowska.

Chór "Społem" otrzymał nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej
2019-05-22

Chór „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia. Podczas uroczystości z tej okazji wiceprezydent Maciej Buczyński wręczył w imieniu władz miasta muzykom chóru "Społem" nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.