Aktualności
Będzie łatwiej i bezpieczniej. Przy ul. Francuskiej działa już nowa sygnalizacja (WIDEO)
2015-08-20
Od dzisiaj skrzyżowanie ul. Francuskiej i trasy A2 wreszcie posiada sygnalizację świetlną. Zabiegali o to od dawna mieszkańcy, którzy często przemierzają ten niebezpieczny odcinek. Teraz powinno być łatwiej i spokojniej, pod warunkiem że kierowcy szybko przyzwyczają się do nowej organizacji ruchu.

Sygnalizację wykonało Lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Lampy zostały dodatkowo wyposażone w specjalne czujniki, umożliwiające wychwycenie ruchu pojazdów z daleka i wydłużenie wyświetlania zielonego światła. Na masztach umieszczono ponadto przyciski dla pieszych, przyspieszające zmianę oświetlenia. W innym przypadku oczekiwanie na przejście na drugą stronę może się znaczenie wydłużyć. Koszt inwestycji wyniósł 300 tys. zł.

- Cieszę się, że wykonawca ukończył inwestycję miesiąc przed planowanym terminem. Bezpieczeństwo mieszkańców nie ma ceny. Decyzję o zamontowaniu sygnalizacji w tym miejscu podjęliśmy razem z prezydentem bardzo szybko. Rozmawiałem już z kilkoma kierowcami, którzy mimo że musieli zatrzymać się na czerwonym świetle, to przyznawali że bardzo długo czekali na tę inwestycję i cieszą że w końcu została zrealizowana – mówił podczas odbioru inwestycji zastępca prezydenta Adam Chodziński, zaznaczając przy okazji że kierowcy będą musieli szybko przyzwyczaić się do nowych zasad i unikać jazdy na pamięć.

Pozostałe artykuły

Zmiany w numerach i granicach obwodów głosowania oraz wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych
2019-05-26

Zmiany w numerach i granicach obwodów głosowania oraz wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych

Awaria sieci ciepłowniczej w komorze w ciągu ul. Akademickiej
2019-05-23

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej informuje, że 23 maja wystąpiła awaria sieci ciepłowniczej w komorze w ciągu ul. Akademickiej.

Biała Podlaska realizuje innowacyjny projekt dla bezdomnych
2019-05-22

17 maja w Białej Podlaskiej odbyło się pierwsze spotkanie zespołu, którego zadaniem jest przygotowanie gminnego modelu wychodzenia z bezdomności. Zespół tworzą osoby ...

Chór "Społem" otrzymał nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej
2019-05-22

Chór „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia. Podczas uroczystości z tej okazji wiceprezydent Maciej Buczyński wręczył w imieniu władz miasta muzykom chóru "Społem" nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej

Święto 34. Pułku Piechoty i Piknik Wojskowy w Białej Podlaskiej
2019-05-20

Święto 34. Pułku Piechoty przez cały okres II RP było związane z Białą Podlaską. Ogromne poświęcenie żołnierzy pułku podczas walk o niepodległość w latach 1919-1920 oraz w kampanii wrześniowej 1939 roku przypieczętowało ich przywiązanie do Podlasia i jego mieszkańców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.