Aktualności
Będzie łatwiej i bezpieczniej. Przy ul. Francuskiej działa już nowa sygnalizacja (WIDEO)
2015-08-20
Od dzisiaj skrzyżowanie ul. Francuskiej i trasy A2 wreszcie posiada sygnalizację świetlną. Zabiegali o to od dawna mieszkańcy, którzy często przemierzają ten niebezpieczny odcinek. Teraz powinno być łatwiej i spokojniej, pod warunkiem że kierowcy szybko przyzwyczają się do nowej organizacji ruchu.

Sygnalizację wykonało Lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Lampy zostały dodatkowo wyposażone w specjalne czujniki, umożliwiające wychwycenie ruchu pojazdów z daleka i wydłużenie wyświetlania zielonego światła. Na masztach umieszczono ponadto przyciski dla pieszych, przyspieszające zmianę oświetlenia. W innym przypadku oczekiwanie na przejście na drugą stronę może się znaczenie wydłużyć. Koszt inwestycji wyniósł 300 tys. zł.

- Cieszę się, że wykonawca ukończył inwestycję miesiąc przed planowanym terminem. Bezpieczeństwo mieszkańców nie ma ceny. Decyzję o zamontowaniu sygnalizacji w tym miejscu podjęliśmy razem z prezydentem bardzo szybko. Rozmawiałem już z kilkoma kierowcami, którzy mimo że musieli zatrzymać się na czerwonym świetle, to przyznawali że bardzo długo czekali na tę inwestycję i cieszą że w końcu została zrealizowana – mówił podczas odbioru inwestycji zastępca prezydenta Adam Chodziński, zaznaczając przy okazji że kierowcy będą musieli szybko przyzwyczaić się do nowych zasad i unikać jazdy na pamięć.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.