Aktualności
Będzie łatwiej i bezpieczniej. Przy ul. Francuskiej działa już nowa sygnalizacja (WIDEO)
2015-08-20
Od dzisiaj skrzyżowanie ul. Francuskiej i trasy A2 wreszcie posiada sygnalizację świetlną. Zabiegali o to od dawna mieszkańcy, którzy często przemierzają ten niebezpieczny odcinek. Teraz powinno być łatwiej i spokojniej, pod warunkiem że kierowcy szybko przyzwyczają się do nowej organizacji ruchu.

Sygnalizację wykonało Lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Lampy zostały dodatkowo wyposażone w specjalne czujniki, umożliwiające wychwycenie ruchu pojazdów z daleka i wydłużenie wyświetlania zielonego światła. Na masztach umieszczono ponadto przyciski dla pieszych, przyspieszające zmianę oświetlenia. W innym przypadku oczekiwanie na przejście na drugą stronę może się znaczenie wydłużyć. Koszt inwestycji wyniósł 300 tys. zł.

- Cieszę się, że wykonawca ukończył inwestycję miesiąc przed planowanym terminem. Bezpieczeństwo mieszkańców nie ma ceny. Decyzję o zamontowaniu sygnalizacji w tym miejscu podjęliśmy razem z prezydentem bardzo szybko. Rozmawiałem już z kilkoma kierowcami, którzy mimo że musieli zatrzymać się na czerwonym świetle, to przyznawali że bardzo długo czekali na tę inwestycję i cieszą że w końcu została zrealizowana – mówił podczas odbioru inwestycji zastępca prezydenta Adam Chodziński, zaznaczając przy okazji że kierowcy będą musieli szybko przyzwyczaić się do nowych zasad i unikać jazdy na pamięć.

Pozostałe artykuły

Podsumowanie roku szkolnego w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina
2024-06-20

Uczniowie i kadra Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej podsumowali dziś dokonania z minionego roku szkolnego.

Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie
2024-06-20

Za nami Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie, ścieżce akrobatycznej i podwójnej mini trampolinie.

Podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel"
2024-06-20

Przyszedł czas na podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel". Pod czujnym okiem pani Lilli Wielgan-Michaluk powstają tam niesamowite dzieła.

Spotkanie autorskie z Gabrielem Oleszką pt. "Opowieści z morza i Pomorza"
2024-06-19

W Miejskiej Bibliotece Publicznej gościł dziś emerytowany kapitan żeglugi wielkiej Gabriel Oleszek.

Utrudnienia na ul. Średniej
2024-06-19

Informujemy, że w związku z przebudową ul. Średniej w Białej Podlaskiej od dnia 20 czerwca 2024 r. do 10 lutego 2025 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.