Aktualności
Kino Letnie: zaczynamy kolejny cykl pokazów
2015-08-17
Już dzisiaj w parku będzie można zobaczyć polskie Jasminum – historię sympatycznych zakonników i Eugenii – małej narratorki opowieści. Również w poniedziałkowy wieczór zaprezentujemy specjalną filmową niespodziankę, dlatego warto być na miejscu nieco wcześniej, niż zwykle.

Zanim na dużym ekranie pojawią się bohaterzy dzisiejszego seansu w Kinie Letnim, punktualnie o godz. 20.00 rozpocznie się prezentacja specjalnego filmu. Jego autorem jest bialczanin Tomasz Lechicki, który swoją krótkometrażową produkcję przygotował w ramach pracy dyplomowej w łódzkiej szkole filmowej. Bialskie kino plenerowe będzie jedną z niewielu okazji do zobaczenia jego dzieła, w którym zagrali m.in. znani polscy rockmani: Janusz Panasewicz i Muniek Staszczyk. Autor osobiście opowie nam o współpracy z gwiazdami muzyki.

Jako film główny obejrzymy z kolei „Jasminum” – baśniową historię Jana Jakuba Kolskiego, specjalisty od kinowej transcendencji, przeplatania elementów magicznych i religijnych. Akcja rozgrywa się w klasztorze, do którego przybywa konserwatorka zabytków, w towarzystwie córki Eugenii. Dziewczynka opowiada nam historię sympatycznych zakonników, oczekujących na cud. Legenda związana z klasztorem wróży bowiem objawienie w nim świętego w najbliższym czasie.

Nieodłącznie podczas seansów w parku towarzyszy nam letni bar Gramofonu, gdzie serwowane są bezalkoholowe koktajle. Ponadto można zaopatrzyć się w popcorn i miejskie gadżety, przygotowane w specjalnych, promocyjnych cenach.

POLECAMY TAKŻE: dołącz do wydarzenia na FacebookuPozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.