Aktualności
Kino Letnie: zaczynamy kolejny cykl pokazów
2015-08-17
Już dzisiaj w parku będzie można zobaczyć polskie Jasminum – historię sympatycznych zakonników i Eugenii – małej narratorki opowieści. Również w poniedziałkowy wieczór zaprezentujemy specjalną filmową niespodziankę, dlatego warto być na miejscu nieco wcześniej, niż zwykle.

Zanim na dużym ekranie pojawią się bohaterzy dzisiejszego seansu w Kinie Letnim, punktualnie o godz. 20.00 rozpocznie się prezentacja specjalnego filmu. Jego autorem jest bialczanin Tomasz Lechicki, który swoją krótkometrażową produkcję przygotował w ramach pracy dyplomowej w łódzkiej szkole filmowej. Bialskie kino plenerowe będzie jedną z niewielu okazji do zobaczenia jego dzieła, w którym zagrali m.in. znani polscy rockmani: Janusz Panasewicz i Muniek Staszczyk. Autor osobiście opowie nam o współpracy z gwiazdami muzyki.

Jako film główny obejrzymy z kolei „Jasminum” – baśniową historię Jana Jakuba Kolskiego, specjalisty od kinowej transcendencji, przeplatania elementów magicznych i religijnych. Akcja rozgrywa się w klasztorze, do którego przybywa konserwatorka zabytków, w towarzystwie córki Eugenii. Dziewczynka opowiada nam historię sympatycznych zakonników, oczekujących na cud. Legenda związana z klasztorem wróży bowiem objawienie w nim świętego w najbliższym czasie.

Nieodłącznie podczas seansów w parku towarzyszy nam letni bar Gramofonu, gdzie serwowane są bezalkoholowe koktajle. Ponadto można zaopatrzyć się w popcorn i miejskie gadżety, przygotowane w specjalnych, promocyjnych cenach.

POLECAMY TAKŻE: dołącz do wydarzenia na FacebookuPozostałe artykuły

Można już składać deklaracje uczestnictwa w OZE II
2019-08-14

Gmina Miejska Biała Podlaska ogłasza nabór wniosków - deklaracji uczestnictwa w Projekcie „OZE II”. Przedmiotem projektu będzie montaż odnawialnych źródeł energii (OZE) w postaci

Informacja o utrudnieniach w ruchu
2019-08-13

W związku z częściową wymianą warstwy ścieralnej na alei Jana Pawła II na odcinku od ul. Parkowej do mostu na rz. Krzna zostanie do 16 sierpnia wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Orzechową oraz na wjeździe do marketu „Kaufland”. Ruch będzie się odbywał zgodnie z oznakowaniem pionowym i poziomym. Podczas robót mogą występować przewężenia pasów ruchu.

Bezpłatne kursy językowe w PSW
2019-08-07

Od 9 sierpnia PSW w Białej Podlaskiej prowadzi rekrutację do Akademii Językowej, realizowanej w ramach projektu „PSW – Regionalna Akademia Aktywności”. W ramach zadania proponowana...

Remont warstwy ścieralnej
2019-08-02

W dniach od 02.08 do 05.08.2019r będzie wykonywany remont warstwy ścieralnej na ulicy Sidorskiej ( w okolicach parkingu PSW) oraz na ul. Janowskiej ( od ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku wiaduktu...

Dofinansowanie do wymiany starego pieca
2019-08-01

Informujemy, że d o 16 sierpnia 2019 r. można składać deklarację uczestnictwa w projekcie "Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska". W ramach projektu...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.