Aktualności
Kino Letnie: zaczynamy kolejny cykl pokazów
2015-08-17
Już dzisiaj w parku będzie można zobaczyć polskie Jasminum – historię sympatycznych zakonników i Eugenii – małej narratorki opowieści. Również w poniedziałkowy wieczór zaprezentujemy specjalną filmową niespodziankę, dlatego warto być na miejscu nieco wcześniej, niż zwykle.

Zanim na dużym ekranie pojawią się bohaterzy dzisiejszego seansu w Kinie Letnim, punktualnie o godz. 20.00 rozpocznie się prezentacja specjalnego filmu. Jego autorem jest bialczanin Tomasz Lechicki, który swoją krótkometrażową produkcję przygotował w ramach pracy dyplomowej w łódzkiej szkole filmowej. Bialskie kino plenerowe będzie jedną z niewielu okazji do zobaczenia jego dzieła, w którym zagrali m.in. znani polscy rockmani: Janusz Panasewicz i Muniek Staszczyk. Autor osobiście opowie nam o współpracy z gwiazdami muzyki.

Jako film główny obejrzymy z kolei „Jasminum” – baśniową historię Jana Jakuba Kolskiego, specjalisty od kinowej transcendencji, przeplatania elementów magicznych i religijnych. Akcja rozgrywa się w klasztorze, do którego przybywa konserwatorka zabytków, w towarzystwie córki Eugenii. Dziewczynka opowiada nam historię sympatycznych zakonników, oczekujących na cud. Legenda związana z klasztorem wróży bowiem objawienie w nim świętego w najbliższym czasie.

Nieodłącznie podczas seansów w parku towarzyszy nam letni bar Gramofonu, gdzie serwowane są bezalkoholowe koktajle. Ponadto można zaopatrzyć się w popcorn i miejskie gadżety, przygotowane w specjalnych, promocyjnych cenach.

POLECAMY TAKŻE: dołącz do wydarzenia na FacebookuPozostałe artykuły

Awaria sieci ciepłowniczej w komorze w ciągu ul. Akademickiej
2019-05-23

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej informuje, że 23 maja wystąpiła awaria sieci ciepłowniczej w komorze w ciągu ul. Akademickiej.

Biała Podlaska realizuje innowacyjny projekt dla bezdomnych
2019-05-22

17 maja w Białej Podlaskiej odbyło się pierwsze spotkanie zespołu, którego zadaniem jest przygotowanie gminnego modelu wychodzenia z bezdomności. Zespół tworzą osoby ...

Chór "Społem" otrzymał nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej
2019-05-22

Chór „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia. Podczas uroczystości z tej okazji wiceprezydent Maciej Buczyński wręczył w imieniu władz miasta muzykom chóru "Społem" nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej

Święto 34. Pułku Piechoty i Piknik Wojskowy w Białej Podlaskiej
2019-05-20

Święto 34. Pułku Piechoty przez cały okres II RP było związane z Białą Podlaską. Ogromne poświęcenie żołnierzy pułku podczas walk o niepodległość w latach 1919-1920 oraz w kampanii wrześniowej 1939 roku przypieczętowało ich przywiązanie do Podlasia i jego mieszkańców.

18 maja kolejna akcja PSZOK
2019-05-17

18 maja od 7.30 do 10.30 mobilna zbiórka odbędzie się na os. Akademicka (ul. Akademicka 12, róg z ul. Targową).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.