Aktualności
Bialczanie włączyli się w akcję czytania w plenerze
2015-08-13
Miłośnicy książek z Białej Podlaskiej już po raz trzeci spotkali się na Placu Wolności, by wspólnie promować czytelnictwo w ramach akcji „KsięgoZbiór, czyli czytanie książek w przestrzeni publicznej”. Bialska odsłona inicjatywy została zorganizowana przez Bibliotekę Barwną.

Kampania ma na celu promocję czytelnictwa jako rodzaj atrakcyjnego spędzania wolnego czasu jak również niezastąpionego źródła wiedzy.

- W Białej Podlaskiej czytelnictwo kwitnie. Z naszych bibliotecznych statystyk wiemy, że czytelnicy funkcjonują bardzo prężnie. Bialczanie nie są statystycznymi Polakami i czytamy naprawdę dużo książek – podkreśla Ewa Gerung, bibliotekarka z Barwnej.

Różne są także gusta czytelnicze począwszy od mało ambitnej literatury, aż po nagradzane i zbierające dobre recenzje pozycje.

- Młodzież ustawia się najczęściej w kolejce do książek, które są w tej chwili ekranizowane i wchodzą do kin. Na dziś są to „Papierowe Miasta” Johna Greena. Dorośli, którzy cenią sobie dobrą literaturę, obecnie czytają „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuuk i „Matkę Makrynę” Jacka Dehnela. Obie książki są nominowana do nagrody literackiej Nike.

Na happening można było przyjść ze swoją ulubioną książką, lub skorzystać z tych, które udostępniła biblioteka na Placu.
Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.