Aktualności
Tak wygląda rondo na Lubelskiej z lotu ptaka (WIDEO)
2015-08-04
W Białej Podlaskiej trwają ostatnie prace związane z przebudową ulicy Lubelskiej. Powstało nowoczesne, największe w mieście rondo. Mieszkańcy i przyjezdni odczują wyraźną poprawę warunków podróżowania. Zwiększy się płynność ruchu oraz poziom bezpieczeństwa użytkowników, zarówno tych poruszających się samochodami, jak i pieszych i rowerzystów.

Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap – przebudowa ulicy Terebelskiej na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową do granicy miasta, zrealizowany został w 2014 roku. Droga o długości 560 metrów uzupełniona została o chodnik, ścieżkę rowerową oraz odwodnienie. Przebudowano nawierzchnię oraz oświetlenie uliczne, powstały również zieleńce.Drugi etap – przebudowa ulicy Lubelskiej od przejazdu kolejowego do granicy miasta jest w trakcie realizacji. W ramach tego etapu przebudowywana jest jezdnia, wzdłuż całego objętego inwestycją odcinka (1,82 km) powstaje ścieżka rowerowa i chodnik. Na połączeniu Lubelskiej z ulicami Podleśną i Grzybową w miejsce tradycyjnego skrzyżowania wybudowano rondo, zostało ono wyposażone w odwodnienie i nowe oświetlenie.

Na realizację inwestycji urzędnicy magistratu pozyskali wsparcie blisko 3,5 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Bialski projekt znalazł się na liście projektów kluczowych, jako mający istotne znaczenie dla jakości układu komunikacyjnego województwa lubelskiego. Całkowity koszt inwestycji to około 8,5 mln zł.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.