Aktualności
Artyści z całej Polski tworzyli w nadbużańskich plenerach
2015-08-03

W Dworku Łukowiska odbył się wernisaż poplenerowy IV Nadbużańskiego Pleneru Malarskiego. Organizatorami i gospodarzami wydarzenia byli Barbara i Adam Wróblowie - właściciele urokliwego pensjonatu w Bublu Łukowiskach. 

Dworek wpisuje się na stałe do plenerowych miejsc Polski, dotkniętych czułym okiem i sprawną malarską ręką. Kontynuacja plenerów jest dowodem zarówno pasji właścicieli, ich dobrej woli, chęci pozostawienia po sobie pozytywnych treści, jak również wiary w ponadczasową magię sztuki - pisze w folderze promującym wystawę Michał Baca, absolwent krakowskiej ASP i uczestnik pleneru.  

Kilkunastu artystów, którzy spotkali się w plenerze, to podobne charaktery i zbliżone podejście do sztuki. Zdecydowanie tradycyjne, operujące bardziej rzemiosłem, niż eksperymentem czy prowokacją. Prace powstawały nie tylko pod wpływem wyjątkowych nadbużańskich krajobrazów, ale również pod wpływem urokliwego klimatu, w który wpisywały się chociażby staropolskie posiłki. 

Większość prac powstała w technice olejnej na płótnie. Z tej zasady wyłamały się tylko dwie artystki. Bożenna Leszczyńska z Warszawy upodobała sobie technikę akrylu, zdając się na swobodny ruch pędzla i poruszając wodze wyobraźni. Magda Hoffman z Krakowa swoją naturalność i spontaniczność odzwierciedlała z kolei w akwarelach. 

Była też fotografia w wykonaniu Olgi Bacy, najmłodszej uczestniczki pleneru, która zamiłowanie do robienia zdjęć skutecznie łączy z rzemiosłem malarskim. Zarówno fotografie, jak i obrazy, prowadzą do ulotnego piękna, osiągając efekt niedopowiedzenia i aluzji. 

W plenerze wzięli udział: Igor Banaszewski, Michał Baca, Olga Baca, Maria Bieńkowska, Zbigniew Cebula, Maciej Falkiewicz, Magda Hoffman, Marek Jeliński, Bożena Leszczyńska, Janusz Lewandowski, Andrzej Makowski, Tatiana Pytkowska i Marek Wróbel. 

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.