Aktualności
Kodeń: zdjęcia do "Błogosławionej winy" są na finiszu
2015-07-28
„Błogosławiona wina” to fabularyzowany dokument o cudownym obrazie Marki Boskiej z Kodnia. Film ma być gotowy we wrześniu. W miniony weekend kręcono zdjęcia z udziałem narratora. Produkcję sfinansował senator Grzegorz Bierecki.

Fabuła filmu opiera się na książce Zofii Kossak-Szcuckiej. Według legendy książę Mikołaj Sapieha, modląc się do wizerunku Madonny w Rzymie miał zostać cudownie uzdrowiony. Dlatego też zabrał obraz ze sobą do Kodnia. Za to został ekskomunikowany przez papieża Urbana VIII, jednak wraz z przemianą w pokutnika wrócił na łono kościoła.

Zdjęcia do filmu oprócz Kodnia kręcono w Watykanie oraz na zamku w Gniewie. Reżyserem „Błogosławionej winy” jest Przemysław Häuser, odpowiedzialny m.in. za powstanie dokumentu „Apartament” o św. Janie Pawle II oraz serialu „Metr od świętości”.
Pozostałe artykuły

"Tamten świat" - wystawa fotografii Adama Trochimiuka w piwnicach Urzędu Miasta
2022-04-13

Wystawa została otwarta 12 kwietnia. Kiedy można ją obejrzeć?

Wakacje z Muzeum Południowego Podlasia
2021-08-16

Wakacje z Muzeum Południowego Podlasia trwają w najlepsze.

Kolejne znaleziska na terenie założenia Radziwiłłów
2021-08-14

Dzięki pracom wykopaliskowym na terenie założenia Radziwiłłów odsłaniamy dworską kuchnię i inne zabudowania. Zespół Muzeum Południowego Podlasia odkrywa także elementy wyposażenia i...

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie - 2. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
2020-09-22

26 września br. w bialskim amfiteatrze odbędzie się widowisko „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Ze względów bezpieczeństwa zostanie ono zaprezentowane dwa razy – o...

Nabór do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 6
2020-06-30

Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Leszczynowej 16 prowadzi nabór do oddziału przedszkolnego  dla dzieci w wieku 2,5 - 4 lat. Wnioski w formie papierowej należy składać do 30 lipca br., codziennie w godzinach od 8:00 do 15:00  w sekretariacie szkoły.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.